Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Miqësia e pazakontë

prej Tue 10 Sep 2013 - 20:50
Miqësia e pazakontë 1000x65042Një 12-vjeçar ka një shoqëri të pazakontë me një zog. Vadim Veligurov dhe trumcaku Abi janë të pandashëm që prej kohës që djali mjekoi zogun.

Vadim e gjeti zogun femër të braktisur pranë shtëpisë së gjyshes së tij në Minusink, 425 km në jug në Siberi, në qytetin Krasnoyarsk, ku ai kalon pushimet verore.

12-vjeçari e ushqeu zogun e vogël kur ishte i porsalindur dhe shpresonte se ai mund të rikthehej në botën e egër. Por Abi vendosi të qëndrojë edhe pse mund të fluturonte.

Abi tani qëndron në shpatullat e djalit dhe ushqehet në dorën e tij. Vadim dhe zogu tashmë janë të pandashëm dhe ai ka në plan ta marrë në qytetin ku jeton pas përfundimit të pushimeve.shekulli.
Miqësia e pazakontë 1000x69047

Miqësia e pazakontë O-VADIM-VELIGUROV-570


Miqësia e pazakontë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
TiRoNc
TiRoNc
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 1
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/12/2013

default Re: Miqësia e pazakontë

prej Thu 12 Dec 2013 - 22:31
Nice Very Happy


Un Nuk Jam Me i Miri, Po Me Te Mire Se Une Ska.!  
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi