Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër

prej Fri 13 Sep 2013 - 15:13
Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër 8a84d17a94459a144698ba288f3ebee9
Mediat perendimore kanë raportuar se në frontet siriane në krah të regjimit diktatorial të Al-Assad-it luftojnë mbi 6 mijë mercenarë në mesine tyre edhe mbi 500 serbë, raporjnë mediat botërore, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”. Por, sipas burimeve të njejta kundër kësaj diktature dikaturës së Al-Assad-it janë duke luftuar me rebelët rreth 300 rekrutë nga Ballkani, ku një numë ri konsiderueshëm mbi 100 sosh janë shqipètarë nga viset e ndryshme të balllkanit.

Në frontet e Serisë nuk luftojnë vetëm shqiptarët, nga ballkani lufotjnë edhe serbët, por këta të fundit si merecenarë, të cilët paguhen mirë për të mbrojtur regjimin e Al-Assad-it.

Pas Irakut, Afganistanit, Libisë dhe fushëbetejave të tjera të ngjashme, mercenarët ballkanikë tani po luftojnë edhe në Siri. Megjithatë, numri më i madh i mercenarëve ballkanikë janë nga Serbia, numri i të cilëve sillet rreth 500 sish, sepse atje ende nuk është e rregulluar çështja e veteranëve të luftës. Pagesa e mercenarëve në Siri sillet rreth 2,000 dollarë, në ditë.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër

prej Fri 13 Sep 2013 - 16:38
zoti i bekoft shiptart ne siri ata vllezer po e mrojn muslimonizmin ne siri a serbet nga serbia po e mbrojn qafirin al- assad-itAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër

prej Fri 13 Sep 2013 - 22:27
Serbet shkojne per pare ndersa Shqiptaret per Islamin!!

Lufta e trete boterore do jete per shkak te feve...

Ngadale me ritmin qe po shkojme edhe Shqiperia do shnderrohet ne nje Siri te dyte!


Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Shqiptarët dhe serbët fyt për fyti në Siri, serbët në krah të Al-Assad-it, shqiptarët kundër

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi