Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Argjentinë, autoritet i lejojnë një fëmije të ndërrojë gjininë

prej Fri 27 Sep 2013 - 23:48
Argjentinë, autoritet i lejojnë një fëmije të ndërrojë gjininë Child-argentineAutoritetet e Argjentinës i kanë lejuar një fëmije gjashtëvjeçar që të ndërrojë gjininë. Kjo çështje, e cila ka nisur që nga viti i kaluar, është e para që ka ndodhur në botë.

Legjislacioni në Argjentinë të lejon që të ndërrosh gjini dhe emër vetëm përmes aplikimit me anë të dokumenteve, pas vendim gjykate.

Fëmija në fjalë është mashkull, por ai ka nisur të identifikohet si femër që kur nisi të fliste. Aktivistët e të drejtave të homoseksualëve e kanë mirëpritur këtë vendim të autoriteteve argjentinase.

/Shekulli Online/E.D./


Argjentinë, autoritet i lejojnë një fëmije të ndërrojë gjininë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi