Share
Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 19:11
Message reputation : 0% (1 vote)
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 8d8c053203ef1bfc81c11ba91b0374b8
Perandoria osmane na pushtoi, bashkëjetoi apo na mbrojti nga trysnitë e shteteve fqinje? Kjo është pyetja në të cilën po vërviten mendimet e studimet e akademikëve shqiptarë dhe turq. Akademikët në Turqi thonë se ka ardhur koha kur termi pushtim të hiqet, duke e argumentuar me faktin se Perandoria Osmane nuk mësyu në Shqipëri për të shkatërruar gjithçka në vendin tuaj, por ka investuar edhe nga taksat e mbledhura.

Akademikët turq thonë se në arkivat e shtetit të tyre gjenden një sërë materialesh të pa publikuar ndonjëherë, të cilat dëshmojnë më tepër këtë marrëdhënie 1000 vjeçare mes Shqipërisë dhe Turqisë.

Akademiku, Nexhat Demir, thotë se ka 36 kryeministra shqiptar që kanë udhëhequr gjithsej në Turqi dhe një shqiptar që ka krijimin në Turqi, pra nuk është pushtim. "Kur osmanët erdhën në Shqipëri, vendi juaj ka qënë në trysninë e Italisë, Greqisë dhe Serbisë. Pra, nuk ishte një popull i lirë. Osmanlinjtë e mbrojtën Shqipërinë dhe nuk mund të themi e pushtuan, transmeton AS. Nëse themi pushtim, do të thotë të marrësh gjithçka dhe ta çosh në Turqi, kjo nuk ka ndodhur asnjëherë. Që nga koha e sulltan Mehmetit deri në kohën e Ataturkut ka pasur 36 kryeministra shqiptar që kanë udhëhequr Turqinë. Ky nuk është pushtim. Gjithashtu Sami Frashëri, autor shqiptar ka shkruar enciklopedinë turke dhe po ashtu një tjetër shqiptar ka krijuar himnin tonë. Këto janë faktet dhe tezat që ne mbrojmë", shprehet ai.

Gjithashtu akademikë nga Turqia realizuan Kongresin e 8 të gjuhës turke, nga ku kërkuan përfshirjen e gjuhës së tyre më tepër në vend, në kohën kur Turqia politike dhe ekonomikisht është në rritje dhe gjuha nuk duhet të mbetet pas.

http://www.albtime.com/public/kulture/7704/osmanet-e-mbrojten-nuk-e-pushtuan-shqiperine


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 19:54
Sipas kesaj logjike te disa akademikeve turq (ose edhe turkofileve shqipfoles) as pushtimi shekullor i trojeve tona nga pushtuesi serbo/sllav nuk duhet konsideruar si pushtim, sepse edhe ne ish RSFJ kishte shqipfoles qe ishin ne krye te federates jugosllave!

Ncncnc,mjaft me kaq, se nuk do te keni kurre shance ta falsifikoni historine e popullit me te vjeter dhe me te vuajtur te Ballkanit, mbase te gjithe Europes.


Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 19:55
asnje pushtues nuk te mbron ??????????
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:35
Nuk habitemi pse nuk mund ta kuptoni te verteten dhe realitetein dhe poashtu qe nuk mund te bani krahasimin dhe dallimin mes pushtimit dhe mbrojtjes... Duhet ma shuum te Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 705491909 Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 705491909 Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 705491909 Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 705491909 


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:39
Mqs ma dhe linkun po komentoj ketu.
Kesaj I thone jo m.. po kake..

Sdq besoj se pushtimi turk ska qene aq shfarues sa ai serb.
Ne kuptimin kulturor e gjuhesor, ky eshte mendimi im qe shume mire mund te jete I gabuar. Very Happy
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:42
Princo
edhe pse kam rrespekt per ty
me thuaj ndonje arritje te Kombit tone ne kohen e pushtimit Osman
??????????????????????????????????????????????????????????
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:42
Filozofi i njohur francez, Volter, e përshkruan kështu fitoren e myslimanëve në Kostandonopojë (Stamboll) :

“ Osmanët nuk u sollën keq me të krishterët ashtu si pretendojmë ne.
Ajo që duhet theksuar është se asnjë popull i krishterë nuk i lejon myslimanët që të ndërtojnë xhami në vendet e tyre. Mirëpo ata bëjnë të kundërtën. Osmanët lejuan grekët që të ngrinin patriarkanën e tyre ”

Sulltan Muhammed Fatihu, i lejoi ortodoksët që ta zgjidhnin patriarkun e tyre me anë të votës. Pasi u zgjodh patriarku, sulltan Fatihu i dorëzoi shkopin e patriarkatës, i veshi atij mantelin dhe i vendosi unazën patriarkut dhe shpalli legjitimitetin e tij. Gjë që e bëri patriarkun ortodoks të thotë: “ Ndihem i turpëruar nga ky nderim që më bëhet. Këtë vepër se kanë bërë perandorët tanë me ata që ishin përpara meje”


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:46
Tironci shkruajti:Princo
edhe pse kam rrespekt per ty
me thuaj ndonje arritje te Kombit tone ne kohen e pushtimit Osman
??????????????????????????????????????????????????????????
http://www.albeu.com/biografia-kush-eshte/kush-ishin-39-kryeministrat-shqiptare-te-perandorise-osmane/110018/

Kush ishin 39 kryeministrat shqiptarë të Perandorisë Osmane

apak te duken a? a don edhe suksese tjera..!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 20:59
Princo shkruajti:
Tironci shkruajti:Princo
edhe pse kam rrespekt per ty
me thuaj ndonje arritje te Kombit tone ne kohen e pushtimit Osman
??????????????????????????????????????????????????????????
http://www.albeu.com/biografia-kush-eshte/kush-ishin-39-kryeministrat-shqiptare-te-perandorise-osmane/110018/

Kush ishin 39 kryeministrat shqiptarë të Perandorisë Osmane

apak te duken a? a don edhe  suksese tjera..!!
ato vlla kane ndertu TUrqine jo SHqiperine Merzitur Merzitur Merzitur Merzitur 
qe nga Qemol Ataturku Merzitur Merzitur Merzitur 
ku eshte zdhillimi i vendit tone ke 39 kryeminstrat e Turqise
????????????????????????????????????????????????????????????
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 21:03
Tironci shkruajti:
Princo shkruajti:
Tironci shkruajti:Princo
edhe pse kam rrespekt per ty
me thuaj ndonje arritje te Kombit tone ne kohen e pushtimit Osman
??????????????????????????????????????????????????????????
http://www.albeu.com/biografia-kush-eshte/kush-ishin-39-kryeministrat-shqiptare-te-perandorise-osmane/110018/

Kush ishin 39 kryeministrat shqiptarë të Perandorisë Osmane

apak te duken a? a don edhe  suksese tjera..!!
ato vlla kane ndertu TUrqine jo SHqiperine Merzitur Merzitur Merzitur Merzitur 
qe nga Qemol Ataturku Merzitur Merzitur Merzitur 
ku eshte zdhillimi i vendit tone ke 39 kryeminstrat e Turqise
????????????????????????????????????????????????????????????
Duhet te besh ndarjen mes perandoris Osmane dhe asja Turke o vlla. Qemal ataturku ka qen vet kunder Perandoris Osmane. ai ka lan mbas Vet turqin elere ma Shqiperin !!?


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 21:09
Princo shkruajti:
Tironci shkruajti:
Princo shkruajti:
Tironci shkruajti:Princo
edhe pse kam rrespekt per ty
me thuaj ndonje arritje te Kombit tone ne kohen e pushtimit Osman
??????????????????????????????????????????????????????????
http://www.albeu.com/biografia-kush-eshte/kush-ishin-39-kryeministrat-shqiptare-te-perandorise-osmane/110018/

Kush ishin 39 kryeministrat shqiptarë të Perandorisë Osmane

apak te duken a? a don edhe  suksese tjera..!!
ato vlla kane ndertu TUrqine jo SHqiperine Merzitur Merzitur Merzitur Merzitur 
qe nga Qemol Ataturku Merzitur Merzitur Merzitur 
ku eshte zdhillimi i vendit tone ke 39 kryeminstrat e Turqise
????????????????????????????????????????????????????????????
Duhet te besh  ndarjen mes perandoris Osmane  dhe asja Turke o vlla. Qemal  ataturku ka qen vet kunder Perandoris Osmane. ai ka lan mbas Vet turqin elere ma Shqiperin !!?
OK
po ne ku ja kemi pa hajrin Turkut Grekut apo Serbit
??????????????????????????????????????????????
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 21:17
neon shkruajti:Mqs ma dhe linkun po komentoj ketu.
Kesaj I thone jo m.. po kake..

Sdq besoj se pushtimi turk ska qene aq shfarues sa ai serb.
Ne kuptimin kulturor e gjuhesor, ky eshte mendimi im qe shume mire mund te jete I gabuar. Very Happy
Meqense po i peshon gjerat kush me shume e kush me pak sipas teje keta te paret sduhen konsideruar pushtues te vendit Shqiptar pasi smaten me ate te Serbeve (ishte me e vogel shfarrosja e Turkut kyyyy  ) !! Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 1540093706  Eshte nje logjike e kjo,qe te le pa fjale grrrr 

Rreth e rrotull i re,pergjigje pyetjes nuk i dhe...!


Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 21:50
AnGeLiC shkruajti:
neon shkruajti:Mqs ma dhe linkun po komentoj ketu.
Kesaj I thone jo m.. po kake..

Sdq besoj se pushtimi turk ska qene aq shfarues sa ai serb.
Ne kuptimin kulturor e gjuhesor, ky eshte mendimi im qe shume mire mund te jete I gabuar. Very Happy
Meqense po i peshon gjerat kush me shume e kush me pak sipas teje keta te paret sduhen konsideruar pushtues te vendit Shqiptar pasi smaten me ate te Serbeve (ishte me e vogel shfarrosja e Turkut kyyyy  ) !! Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 1540093706  Eshte nje logjike e kjo,qe te le pa fjale grrrr 

Rreth e rrotull i re,pergjigje pyetjes nuk i dhe...!
Pergjigjen ta kam dhene teta.. Kesaj i thone jo m.. po kake Very Happy
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Mon 30 Sep 2013 - 22:43
Më keni futur në një huti me këto postime cka besoni se nuk po di se si te pergjigjem!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Nannerl
Nannerl
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 105
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/10/2013

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Wed 2 Oct 2013 - 23:00
Si mund te quhet mbrojtje kur tentuan te asimilonin ne Shqiperi gjuhen , zakonet traditat e tyre?
Ç'eshte ky material qe shfrytezon historine per qellime ideologjike dhe politike....
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Wed 2 Oct 2013 - 23:49
Keta turqit e felliqur e duan nje drru qe t'u ik koka nga b*tha...


Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 6ds9w0
Nannerl
Nannerl
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 105
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/10/2013

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Wed 2 Oct 2013 - 23:51
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 176007736  Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 135196 
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Sat 5 Oct 2013 - 17:56
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! 1375285_10151711125306523_1756285616_n
Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Turqisë, dr. Ahmet Davutoglu.
PHOTO OF THE DAY

DUARSHTRENGIMI I NJE PARTNERITETI STRATEGJIK


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë! J5zhxd
lutfi coka
lutfi coka
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 59
<b>Postime</b> Postime : 33
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2013

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

prej Thu 18 Jun 2015 - 22:03
AnGeLiC shkruajti:Sipas kesaj logjike te disa akademikeve turq (ose edhe turkofileve shqipfoles) as pushtimi shekullor i trojeve tona nga pushtuesi serbo/sllav nuk duhet konsideruar si pushtim, sepse edhe ne ish RSFJ kishte shqipfoles qe ishin ne krye te federates jugosllave!

Ncncnc,mjaft me kaq, se nuk do te keni kurre shance ta falsifikoni historine e popullit me te vjeter dhe me te vuajtur te Ballkanit, mbase te gjithe Europes.
Masakra e Turqise ndaj popullit tone eshte e p[aimagjinueshme...Ato qe perkrahin kete ide jane armiq te betuar dhe tradhetare te kombit tone
Sponsored content

default Re: Osmanët e mbrojtën, nuk e pushtuan Shqipërinë!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi