Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam

prej Wed 2 Oct 2013 - 21:57
Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F64B500000578-491_964x1361Lufta e Vietnamit kanë lënë ndikim të thellë dhe të gjatë jo vetëm tek ushtarët që kanë luftuar por tek e gjithë Amerika. Fotoreporterët e “Associated Press”, ishin ata që i treguan të gjithë botës trimëritë dhe dramat e konfliktit.

Gjysmë shekulli nga nisja e luftës, një libër i ri me titull: “Vietnami: Lufta e vërtetët”, përmban 300 imazhet më historike – nga fotoja e Malcolm Browne që tregon djegien e budistit në shenjë proteste dhe tek fotoja e ekzekutimit të burgosurit të luftës.shekulli.
Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F64F300000578-664_964x1249

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F652600000578-849_964x612

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F654000000578-990_964x1372

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F654600000578-316_964x646

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F655000000578-608_964x680

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F655600000578-734_964x644

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F656400000578-571_964x662

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F656E00000578-711_964x1298

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-186F658500000578-10_964x667

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-187599A300000578-174_964x635

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-187599C000000578-324_964x551

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-187599D700000578-87_470x698

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-187599EB00000578-997_470x698

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-18759B3700000578-68_964x615

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-2441235-18759C7300000578-568_964x637

Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Article-0-186F6A9B00000578-921_964x903


Imazhet spektakolare të luftës në Vietnam Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi