Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

prej Fri 4 Oct 2013 - 23:27
Syneti, i cili konsiderohet si praktikë fetare tek myslimanët, por edhe te cifutët, pritet të ndalohet përmes një rezolute të miratuar nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës (APKE)
Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve DB5D8F5978045406AAF691D64A8F4F2D
Plani për të ndaluar bërjen synet të fëmijëve mysliman ka ngjallur zemërim tek myslimanët në Evropë, vecanërisht te turqit që jetojnë në Gjermani. Syneti, i cili konsiderohet si praktikë fetare tek myslimanët, por edhe te cifutët, pritet të ndalohet përmes një rezolute të miratuar nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës (APKE).

Pasi APKE miratoi planin e propozuar nga një deputete gjermane, Marlene Rupprecht, Turqia nuk hezitoi të kritikojë vendimin. Ambasadorja e Turqisë në APKE, Nursuna Memecan, tha se rreth 4 milion turq që jetojnë në vende të ndryshme në Evropë, vecanërisht në Gjermani, janë duke u provokuar përmes mësaj mase të papërgjegjshme, të rrezikshme dhe provokuese.

Rezoluta u miratua me 77 vota për dhe 19 vota kundër. Raporti gjithashtu thekson se fëmijët nuk mund të bëhen synet para moshës 14 vjeçare dhe pa pëlqimin e tyre. Rezoluta thotë gjithashtu se syneti duhet të kryhet nga profesionistë të kualifikuar, konkretisht kirurgët, e që paraqet një goditje kundër mjekëve të pakualifikuar për këtë ndërhyrje të thjeshtë. /mesazhi/


Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

prej Sat 5 Oct 2013 - 14:03
Budallek me brire, politika te fusi hundet ku si takon.
Ci duhet politikes te nderhyj ne fushat jashte saj?? Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve 705491909 
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

prej Sat 5 Oct 2013 - 14:10
Po ky eshte pikerisht gabimi me i madhe qe do bej politika , atehere do ja mundesojn ti kryen keto veprime ne vendlindje me nje kosoto te madhe dhe sukses te vogel , eshte e degjuar e then por nuk beoi qe do e bejn kete ligj , pasi nuk eshte nje rrezik i madhe , por duhet me shum kujdes per nje gabim te x doktorit nuk mund ti bllokjon te gjitha ..
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

prej Sat 5 Oct 2013 - 14:15
shum prindit evropjan i bajn synet femit e vet sepse esht higjijena e mir po dhe mjeket ne shum shtete europes i kshillojn prindit ti bajn cynet femit po ky vrepim nuk esht per synetin po vetem ti largoj muslimanet nga ky obligim fetarPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

prej Sat 5 Oct 2013 - 17:59
Mos ekeni dert se ky planifikim ka ra moti umunduan por kote..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve J5zhxd
Sponsored content

default Re: Evropa do ta ndalojë synetin e fëmijëve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi