Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dekori i dhëmbëve, çmenduria e fundit

prej Wed 9 Oct 2013 - 22:36
Dekori i dhëmbëve, çmenduria e fundit 937a6e1a3e1e493b8bcb19c333670b7d
Tendenca e fundit është dekori i dhëmbëve. Dikush e përkufizon edhe si çmenduria e fundit e celebriteteve, ka nisur me ikonën e pop-it Madonna, qe ne një event është fotografuar me një buzëqeshje 24 karat. Grillz mania, kështu përkufizohet arti i te dekoruarit te dhëmbëve, merr frymëzim nga disa tradita afrikane për te zbukuruar buzëqeshjen. Pas diamanteve te ngjitur pas dhëmbëve kanine apo inciziv, ja ku vjen diçka e cila mund te jete edhe me ne trend, sepse dekori mund te mbuloje te gjithë dhembet.

Designer dhe dentist mund te shfrenojnë fantazinë me krijimet e tyre ne mijëra mënyra te ndryshme, kjo fal teknologjive te reja. Është e mundur te bëni çdo gjë, lule, kafshe, simbole, shkronja, dekoracione gjeometrike te cilat mund te riprodhohen ne materiale te ndryshme, ne top janë ato shume te çmuar, qe ndriçojnë buzëqeshjen e atyre qe kërkojnë te bëjnë diçka ndryshe.

Për momentin është bota e muzikës përtej oqeanit te cilët janë "infektuar" nga grillz, Lady Gaga, Rihanna dhe shume te tjerë. Janë këto veshje për dhembet te cilët mund te jene moda e re e sezonit. Nëse nuk dëshironi te ekzagjeroni, mund te synoni për te mbuluar vetëm një dhembe. Ju bën me te bukur? Kjo është subjektive, por mode nuk do te thotë albtime.


Dekori i dhëmbëve, çmenduria e fundit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi