Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kuvajti ndalon gay-t, pranon lesbiket

prej Sun 13 Oct 2013 - 12:58
Kuvajti ndalon gay-t, pranon lesbiket Gaypride3Ekzaminime mjekësore për turistët dhe punëtorët sezonal, për të penguar hyrjen në Kuvajt të gay-t . Lajmi i çuditshëm është pohuar për mediat lokale nga drejtori i departamentit të Shëndetit Sublik në Kuvajt, Yussef Mendkar.

Sipas udhëzimit, mjekët shumë shpejt do të bëjnë vizita “speciale” për të identifikuar mes njerëzve që vizitojnë vendin apo qëndrojnë për të punuar, sjelljet seksuale “të ndaluara”. Në Kuvajt janë të ndaluar marrëdhëniet homoseksuale mes burrave, ndërkohë që çuditërisht tolerohen mes grave.

Sipas Mendkar vizitat e kontrollit mund të adaptohen edhe nga të gjitha vendet arabe: Arabi Saudite, Kuvajt, Emiratet e Bashkuara Arabe, Oman, Katar e Bahrein dhe mund të çojnë në largimin e menjëhershëm edhe të turistëve tranzit.

/Shekulli Online/ E.L/


Kuvajti ndalon gay-t, pranon lesbiket Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi