Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Deshi t’u tregonte fëmijëve kurbanin, e vret vjehrri

prej Wed 16 Oct 2013 - 22:23
Deshi t’u tregonte fëmijëve kurbanin, e vret vjehrri Kurbani_974923750Një burrë me origjinë nga Napoli dhe me banim në Vicenza të Italisë, vrau dhëndrin e tij Haidar Rohay Ahmaed Al-Tawil me pistoletë. Në ditën e sakrificës së Kurban Bajramit, Al-Tawil, me origjinë nga Jemeni, donte që dy fëmijët e tij, ende shumë të vegjël, të shikonin therjen e qengjit sipas traditës së vendit të tij, por vjehrri donte ta pengonte. Debati mes tyre përfundoi tragjikisht, pasi vjehrri shkrepi pistoletën ndaj 29 vjeçarit, raportojnë mediet.

Pas krimit të kryer Salvatore Cipoletta, 53 vjeç, u largua nga vendi i krimit, duke shkuar në një lokal, nga ku lajmëroi policinë. Ashtu siç njihet nga besimi mysliman, ditën e Kurban Bajramit bëhet kurban një qengj ose dash, pro në Itali ky rit nuk njihet dhe as praktikohet. Por Haidar për të ruajtur të gjallë traditën e vendit të tij, donte ta therte qengjin në garazh, ndërsa vjehrri nuk donte që nipërit të merrnin pjesë në një akt të tillë.almakos.


Deshi t’u tregonte fëmijëve kurbanin, e vret vjehrri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi