Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

prej Mon 21 Oct 2013 - 0:39
KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve 009e0adcb6cc33042e5312c1c70bf893_LKëshilli Evropian miraton një rezulutë ku thotë se rituali i synetisë përbën një dhunim të integritetit fizik të fëmijës.
Këtë rezolutë e përgaditi raportuesja Marlene Rupperecht, dhe është miratuar me 78 vota pro, 13 kundër dhe 15 abstenime. Kjo rezulotë u bën thirrje shteteve anëtare që "iniciojnë debate publike, përfshirë edhe dialogun inter-kulturor dhe inter-religjioz me qëllim që të arrihet një konsensus me i më madh për të drejtat e fëmijëve dhe mbrojtjes së integritetit fizik të tyre në harmoni me të standardet e të drejtave njerëzore", shkruan GSH.

Kjo rezolutë do u kërkojë shteteve anëtare që të miratojnë ligje që sigurojnë se operacione dhe praktika të tilla të kryhen vetëm kur fëmija të ketë arritur moshën mallore.

Meqë KE ka 47 anëtar, bënë pjesë edhe Shqipëria ndërsa Kosova është shtet aspirant për anëtarësim në këtë organizatë.10minuta.


KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

prej Mon 21 Oct 2013 - 1:46
Ketej nga Amerika I bojne synet qe nje ditesh.
Sapo femija vjen ne jete
Me shpejt I bie synetlliku se sa kerthiza
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

prej Mon 21 Oct 2013 - 22:13
Tironci shkruajti:Ketej nga Amerika I bojne synet qe nje ditesh.
Sapo femija vjen ne jete
Me shpejt I bie synetlliku se sa kerthiza
Po edhe sipas Islamit eshte mire te behet sunet ne diten e shtat pas lindjes .. sa eshte i vogel nuk e ndin dhimbjen
eshte e kote nuk kan mundesi me e ndal , ngase edhe jahudit i bajn synet femijt mesa me duket..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve J5zhxd
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 106
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

prej Mon 21 Oct 2013 - 23:44
Kjo teme sikur eshte e perseritur. Keta te KE ja mbysin kot aman, politika te fusi hundet ne ceshtjet mjekesore edhe vendimet familjare. KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve 705491909 
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

prej Mon 21 Oct 2013 - 23:50
Qe KE ja ka fut kot dihet kjo...mire do ishte qe keta debila te konsultoheshin me mjeket per kete ceshtje se u bene gazi i botes.


Sponsored content

default Re: KE: Syneti përbën dhunim të fëmijëve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi