Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Babai djeg vajzën 15-vjeçare, foli në telefon me të fejuarin

prej Thu 24 Oct 2013 - 18:59
Babai djeg vajzën 15-vjeçare, foli në telefon me të fejuarin Foto_1_196382147
Një vajzë 15-vjeçare është djegur e gjallë nga babi i saj, pasi ka pasur kontakte me të fejuarin para martesës. Policia ka arrestuar 35-vjeçarin, pas vdekjes së vajzës në një fshat të largët Shabaa, të krahinës Taiz.
Ndërsa mediat lokale bëjnë të ditur se babai 35-vjeçar e ka kryer këtë krim, pasi familjarët e vajzës e kanë dëgjuar atë duke folur në telefon me të fejuarin. Sipas zakoneve tradicionale fisnore, në disa zona të Jemenit ndalohet kontakti ndërmjet burrave dhe grave para martesës.
Vitin e kaluar, Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së ngriti shqetësime në lidhje me të ashtuquajturat "vrasjet e nderit". Autorët e këtyre vrasjeve dënohen nga 6 muaj deri në 1 vit, për arsye se ligjet kanë të përfshira brenda tyre edhe rregullat zakonore. Jemeni është një nga vendet më të varfra, me një shoqëri tribale ku dominojnë familjet patriarkale.http://grid.al/


Babai djeg vajzën 15-vjeçare, foli në telefon me të fejuarin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi