Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default E përdhunuan e groposën të gjallë, 13 vjecarja del nga varri

prej Wed 30 Oct 2013 - 23:07
E përdhunuan e groposën të gjallë, 13 vjecarja del nga varri Wm4gNjë 13-vjeçare nga Pakistani është përdhunuar dhe varrosur e gjallë, por ka arritur të hapë varrin dhe të dalë prej andej.
Vajza është rrëmbyer nga dy burra teksa ishte duke marrë mësime të Kuranit, dhe u përdhunua në një zonë të thellë. Dy autorët e varrosën vajzën të gjallë në një varr të cekët, pasi menduan se ajo kishte vdekur pas sulmit.
Adoleshentja u përmend dhe arriti të dalë nga varri dhe u kthye në shtëpinë e saj. Më pas ajo u dërgua në një qendër mjekësore, pasi ndodhej në gjendje të rëndë psikologjike.
Nevv York Post, babai i vajzës Siddique Mughal menjëherë bëri një denoncim në polici, por fillimisht u refuzua hetimi i ngjarjes.
Personat janë arrestuar tashmë nga policia. Numri i përdhunimit të fëmijëve në Pakistan është rritur nga 668 në 2788 që nga viti 2002.

/lajmi i fundit/


E përdhunuan e groposën të gjallë, 13 vjecarja del nga varri 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: E përdhunuan e groposën të gjallë, 13 vjecarja del nga varri

prej Wed 30 Oct 2013 - 23:31
E tmerrshme te mendosh se sa vlere ka femra atje...

Do doja qe tema mos marr kahje fetare serish pasi dhuna eshte dhune pavaresisht kombit,fese,rraces gjinise ajo duhet denuar ...


E përdhunuan e groposën të gjallë, 13 vjecarja del nga varri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi