Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 12 stadiume, në vendet më të pa zakontë

prej Sat 9 Nov 2013 - 21:03
12 stadiume, në vendet më të pa zakontë OOOO

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë Sport
Të gjithë stadiumet ndërtohen në afërsi ose brenda në zonat e banuara.

Disa prej tyre janë të ndërtuar në vendet më të çuditshme dhe më të pazakonta.

1.''Coeur d’Alene Resort''

Stadium i vendosur në një vendpushim luksoz në Coeur d’Alene, në Idaho.

2. ''Eidi Stadium'', Ishujt Faroe

Stadiumi Eidi, është i vendosur vetëm pak hapa larg nga Oqeani Atlantik dhe është shtëpia për shumë ekipe futbolli.
12 stadiume, në vendet më të pa zakontë KKKK

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë KKKK
3. Fusha e tenisit në Burj Al Arab, Emiratet e Bashkuara Arabe

Fusha e tenisit në Burj Al Arab, është më e larta në botë. Kjo fushë është në formë rrethore dhe nuk përdoret për gara tenisi, përdoret si një fushë helikopterësh.

4. ''Float Marina Bay'', Singapor

Ky është stadiumi i vetëm në botë që “lundron” gjithandej. Me një gjatësi prej 120 metrash dhe gjerësi prej 83 metrash, është stadiumi më i madh lundrues në botë.
12 stadiume, në vendet më të pa zakontë ZZZZZZ

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë 9999999999999999
5. ''Ski Dubai'', Emiratet e Bashkuara Arabe

''Ski Dubai'', është një qendër e mbyllur për ski me një sipërfaqe prej 22,500 metra katrorë.

6. Stadiumi futbolli në taracë, Japoni.

Ndodhet në taracën e ndërtesës së qendrës tregtare “Tokyu Toyoko”, në krahë të Stacionit Shibuya.

7. ''Ottmar Hitzfeld Stadium'', Zvicër

Bëhet fjalë për një stadium ku lojtarët, stafi dhe spektatorët vijnë aty me teleferik nga fshati më i afërt.
12 stadiume, në vendet më të pa zakontë ZZZZZZ

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë 9999999999999999

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë DDDDDDD
8. ''Igraliste Batarija'', Kroaci

Pika ku ai është ndërtuar, është një vend strategjik dhe unik në botë, sepse ai është i vendosur në mes të dy monumenteve të mbrojtura, kalaja Kamerlengo dhe kulla e Shën Markut.

9. ''Stadiumi i pjerrët'', Ukrainë

Ndodhet në periferi të Zakarpattias, në rrugën për në qytetin Uzhgorod të Ukrainës.

10. ''Grand Court'', Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Grand Central Terminal është një nga stacionet më të famshme në botë. Ndodhet në qendër të Manhattanit në Nju Jork.
12 stadiume, në vendet më të pa zakontë 10101010101

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë 121212121212

12 stadiume, në vendet më të pa zakontë 1111111111111
11. ''Ice Uummannaq'', Grenlandë

Bëhet fjalë për një fushë golfi në akujt e Grenlandës. Kampionati ''World Ice Golf'', zhvillohet çdo vit që nga viti 1997 në Uummannaq, në Grenlandë.

12. ''Tornio Golf Club'', Finlandë

E vetmja fushë golfi që shtrihet në dy shtete njëkohësisht. Ajo ka 9 vrima në Finlandë dhe 9 në Suedi.

/Shekulli Online/S.H/


12 stadiume, në vendet më të pa zakontë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi