Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Hoxha që inkurajon xhihadin

prej Tue 12 Nov 2013 - 21:36
Hoxha që inkurajon xhihadin  Memish_493319Duket se në vendimet e shumë shqiptarëve që po shkojnë për të luftuar në Siri, po ndikojnë edhe hoxhallarë të ndryshëm që shfrytëzojnë ligjërata dhe mediume për të arsyetuar Xhihadin. Gazeta “Express” ka gjetur një incizim të Rexhep efendi Memishit të vitit 2011, të postuar në Youtube, ku lartësohet Xhihadi - të cilin shumë fundamentalistë myslimanë e konsiderojnë si obligim fetar. Memishi 'shehidllëkun' ose martirizimin sipas fesë islame, e quan gradë të lartë ose kulminacion të Islamit.

"Express" mëson se Memishi i cili është imam në Shkup është vizitor i shpeshtë edhe në Kosovë. Ai vjen në ligjëron shpesh në Kaçanik dhe Ferizaj, i ftuar nga shoqata të ndryshme. Ndryshe, dje Policia e Kosovës ka arrestuar një grup të madh shqiptarësh nga Kosova, të cilët dyshohet se kanë luftuar në Siri në krah të rebelëve e të cilët kanë krijuar lidhje me organizatën e famshme terroriste, Al-Qaeda.shekulli.


Hoxha që inkurajon xhihadin  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Hoxha që inkurajon xhihadin

prej Tue 12 Nov 2013 - 21:54
Mir de per mbrojten e Fes edhe Atdheut duhet me vdek nese e lyp puna


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Hoxha që inkurajon xhihadin

prej Tue 12 Nov 2013 - 22:02
feja islame esht feja e paqes deri kur do te akuzohen muslimanteSponsored content

default Re: Hoxha që inkurajon xhihadin

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi