Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sot, festohet Dita e Ashures

prej Thu 14 Nov 2013 - 20:21
Sot, festohet Dita e Ashures Baba%20mondi
Besimtarët bektashinj kanë festuar sot, ditën e Ashures.

Baba Mondi, uroi gjithë besimtarët në këtë ditë të shënuar dhe u kërkoi atyre, që të jenë bashkëveprues dhe ta shohin njeri-tjetrin në sy. ''Është dita e dhjetë dhe e fundit, e kalvarit të nipit të dytë të Muhamedit dhe të gjithë pasardhësve të Ehli Beitit, miqve dhe bashkëpunëtorëve të tyre më besnikë në shkretëtirën përvëluese të Qerbelasë'',-ka thënë ai.

/Shekulli Online/S.H/


Sot, festohet Dita e Ashures Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi