Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:27
http://www.teksteshqip.com/

...prej ketu mund te shfaqni kenget me te preferuara per t'i shijuar se bashku...

8-d- 


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:28


Sa knaqsi kur degjoj
Valsin tone ne ket pranvere
Ai pers'ri po na fton
te vallzojm' si atehere

Bashk' me pranveren dhe ti lul'zon
lulet plot ere qe ne shpirt me gjallerooooooooooooooon

(refreni)
Vals o vals, ti jehon
mbi te bukurin atdhe
Fushat tona i pershkon
ku shperthen jet' e re... lalalalalalaaalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
------------

Ne nji vals na bashkoi
dhe na fal li lumturine
tingujt sot i ndëgjon
dhe kujtoj prap rinin'

Bashk' me pranveren dhe ti lulzon
lule plot ere qe ne shpirt me gjalleroooooooooooooooooooooooooooooooooooonn


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:29


Shtepia jone, plot me diell, plot me ngrohtesi,
ne dimer e ne pranver' kemi kaltersi.
Dritarja jone hapur rri per ty dite e re,
per dashurine e njerzve tane te mire...

(refreni)
I duam ne njerzit t'i kemi gjithmon' prane;
shtepia e jone e bardhe, e bardhe.
I rritim femijet me drite e me djerse;
me dashurine per njerzit tane te mire...

Shtepia jone, plot me diell, plot me ngrohtesi,
ne dimer e ne pranver' kemi kaltersi.
Dritarja jone hapur rri per ty dite e re,
per dashurine e njerzve tane te mire...

(refreni)
I duam ne njerzit t'i kemi gjithmon' prane;
shtepia e jone e bardhe, e bardhe.
I rritim femijet me drite e me djerse;
me dashurine per njerzit tane te mire...

(refreni)
I duam ne njerzit t'i kemi gjithmon' prane;
shtepia e jone e bardhe, e bardhe.
I rritim femijet me drite e me djerse;
me dashurine per njerzit tane te mire.


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:32


Në breg pulëbardhat çajnë fluturim
si kënga jonë plot mall.
Këndojmë nga larg me dashuri,
moj Arbëri.

Të parët tanë me brengë të lanë,
sa kohë më nuk të panë?
por sot si lule më je ti,
moj Shqipëri.

(refreni)
Valët e detit shkumojnë plot dallgë,
bashkë me shokët në breg kemi dalë.
Sa kemi mall s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri.
Shikojmë nga larg, mendojmë për ty,
o moj e bukur Shqipëri.

Përtej ne degë, ti rrënjë matanë,
mes deti me stuhi.
Shkuan kaq mote, degët s'u thanë,
moj Arbëri!

Kjo kënga jonë, për ty përherë
na djeg si zjarr në gji.
Tek zjarri yt ne jemi përjetë,
moj Shqipëri!

(refreni)
Valët e detit shkumojnë plot dallgë,
bashkë me shokët në breg kemi dalë.
Sa kemi mall s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri.
Shikojmë nga larg, mendojmë për ty,
o moj e bukur Shqipëri.

***Sa kemi mall, s'ka deti valë,
o moj e bukur Arbëri...***

Shikojmë nga laaaaaarg...! Mendooooojmë për tyyyyyy...!
O moj e buuuuukur Shqipëriiiii.


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:43


U deshem shume ne te dy,
dhe c'do mengjes na gjente bashke.
E meriton valle dashurine..?
Nuk me rri prane kur une jam larg...

Por une do t' shkoj dhe po t' mos vish,
se koha mua me kerkon,
s'mund ta kuptosh ti dashurine
vec ne qytetet me neone!

Dikush me tha se ti do t' vish,
s'me zuri gjumi deri vone'
i the qytetit "Lamtumire",
me prit me the ne telefon:

(refreni dy here)
"Alo, afro, afro..." ty te degjoja,
dhe zerin tend te ngrohte une prane e doja,
s'e fsheha lumturine dhe ne cast te thashe: "Te dua!"
dhe kjo ndodh tek cdo njeri.

Ne nje stine dashurie diell ka gjithnji,
ka dhe dimer ne mes veres, edhe vjesht' me shi,
por kur endrrat thuren bukur diell ka perhere,
kater stinet zemrat bejne pranvere.

E dija se do t'vish!


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:56


Ç'jan kta gur o t'bardh e t'zi
dikush krushqit nai ka ngri
nai ka ngri e nai ka bo gur
o krushqit ton o me flamure.

n'dardani bien ni tupan
krushqit vien me kapuq tbardh
cili eshte krushku i pare qe prin
o eshte flamuri kuq e zie.

cili eshte krushku i dyte me radh
skenderbeu me shpaten zjarr
krushk i tret eshte naimi
o mic sokoli thrret kushtrimin

1000 vjet ecen kta krushqe
si e ka emrin kjo nuse
liri emrin asaj ja thon
o lind e rrit ne gjakun tone

nusja jone kur nuk vritet
Çdo pik gjaku ajo rritet
ku e derdh shqiptari gjakun
o lart liria ngreh bajrakun.


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 22:57


Ku rrjedh Drini, nen nje ure
Kem muros nje nuse ngure
E ruan uren te mos rrezohet
Drini mos shterrohet

Njera dore mbi djep te femijes
Tjetra lidh plaget e lirise
Prej ures se shenjte o nusja e re
Perkund djepin ne gjithe atdhe

Mos e shkel barbar ate ure, o hej
Se kem nusen nata gure, more hej
Ajo eshte o moter jona
E ka emnin Liridona, Liridona

Mos e shkel barbar ate ure, o hej
Se kem nusen nata gure, more hej
Ajo eshte o moter jona
E ka emnin Liridona, Liridona

Ku rrjedh Drini e ku rrjedh Buna
Ka pa toka shume furtuna
Por su rezuen as kalate as urat
Prej çdo guri lindin burra

Pikon qumesht guri i bardhe
Aty pine brezat me radhe
Shqip flet guri ne vend te vet
Tash trimi e mba shume vjet

Mos e shkel barbar ate ure, o hej
Se kem nusen nata gure, more hej
Ajo eshte o moter jona
E ka emnin Liridona, Liridona

Mos e shkel barbar ate ure, o hej
Se kem nusen nata gure, more hej
Ajo eshte o moter jona
E ka emnin Liridona, Liridona


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:00


dallendyshe bukuroshe roshe o mire se vjen bashke me shoqe shoqe o a mos vjen prej tirane a mos vjen a prej shkodre a bujane a mos vjen prej ulqini a prishtine a mos vjen a prej korqe kanarine a mos vjen

po te fluturoja te kisha krah te tilla e te shikoja gjithnje arberine
ref.

dallendyshe bukuroshe roshe o mire se vjen bashk me shoqe shoqe o a mos vjen prej memedheu a mos vjen a prej krujes se skenderbeut a mos vjen prej tetove a qamerie a mos vjen myzeqeje a laberie a mos vjen

po te fluturoja te kisha krah te tilla e te shikoja gjithnje arberine
ref.


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:08


Le le le le le le le le le mama 8x

[NORA:]
Natën vonë ty nuk të shoh
Veten e imagjinoj, veten e imagjinoj
Me ty të jem shpirti jem
Po sfidoj çdo sekondë
zemra jeme s'meriton
edhe pse po përjeton,
n'lotë për mu po menon
edhe s'du hiq me t'lon
zemra jeme ty të don
derisa t'bohet Crazy Love
oh-oh-oh

REF:
Hold me tight
it's like you're never gonna leave me
Uhh the way you are lookin' at my body
Touch my body, ooh baby Touch my body
We eh eh uuhh oh oh uuh

Le le le le le le le le le mama 4x

[GENA:]
Më mungon ti akoma
Ajo lëkurë e njomë
A mendon ti për ne?
Dashuri a ke?
Çdo natë të ëndërroj
Afër ty të kem
Edhe pse nuk të gjej
Shpirti po më dhemb
Një ëndërr je ti në k'të natë
Kjo puthje pa fund le të zgjasë
Ti rri edhe pak, edhe pak, pak
Këtë natë...

[NORA:]
REF:
Hold me tight
it's like you're never gonna leave me
Uhh the way you are lookin' at my body
Touch my body, ooh baby Touch my body
We eh eh uuhh oh oh uuh

Le le le le le le le le le mama 4x

REF:
Hold me tight
it's like you're never gonna leave me
Uhh the way you are lookin' at my body
Touch my body, ooh baby Touch my body
We eh eh uuhh oh oh ooh


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:10


Të më duash si di unë mmm...
Si një mik, si një shok, jo më shumë
Ok (ok, ok...)
Nuk do mundem unë ta fal
gabimin tonë që na mundon nga ky çast

REF:
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Më merr malli sytë e tij për ti parë,
Se e doja, e doja unë,
Jo si një shok, por shumë më shumë.

Nëse rastësisht të shoh,
Dhe takohemi ne të dy huu...
Dy gënjeshtra do ti them:
"Të kam harruar dhe nuk të dua më unë ty!"

REF: 2x
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"
Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Më merr malli sytë e tij për ti parë,
Se e doja, e doja unë,
Jo si një shok, por shumë më shumë.

Nga ajo natë, e vetme në shtrat
Herë e lodhur, zemra ndihet në faj,
Se i thoja, i thoja unë:
"Të jemi shokë e jo më shumë"


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:21


Seq po vjen n'Kosove kushtrimi
Qenka ngritur kryetrimi
Gjithe Shqiptaret po i shikon
Edhe syri i tij veton
Lart nga qielli ai po flet
Vllau vllaun nuk e vret
Gjaku i shqipes nuk humb kurr
Ai gjak mbetet ne flamur

Seq po vjen n'Kosove kushtrimi
Qenka ngritur kryetrimi
Gjithe Shqiptaret po i shikon
Edhe syri i tij veton
Lart nga qielli ai po flet
Vllau vllaun nuk e vret
Gjaku i shqipes nuk humb kurr
Ai gjak mbetet ne flamur

Skenderbe nipat ku i ke
A kan besë kanuni a po vdesë
Skenderbe a po e sheh
Seq kanë uri mbi kosoven ne liri

Ku jeni Gjergj Kastrioti
Plisin nuk e ndryshon moti
Mos shikoni Kisha e Xhamia
Feja jonë është Shqiptaria
Jeten te gjith do ta japim
Fjalen tende nuk e flakim
Do ta rruajm vendin tone
Eshte i yni pergjithmon

Skenderbe nipat ja ku i ke
Keni besë kanuni jo nuk vdesë
Skenderbe a po e sheh
Po bahet ni e jonijna SHQIPTARI

Ku jeni Gjergj Kastrioti
Plisin nuk e ndryshon moti
Mos shikoni Kisha e Xhamia
Feja jonë është Shqiptaria
Jeten te gjith do ta japim
Fjalen tende nuk e flakim
Do ta rruajm vendin tone
Eshte i yni pergjithmon

Skenderbe nipat ja ku i ke
Keni besë kanuni jo nuk vdesë
Skenderbe a po e sheh
Po bahet ni e jonijna SHQIPTARI

Skenderbe a po e sheh
Po bahet ni e jonijna SHQIPTARI


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:40


Zgjohem von edhe bertas
Qitma kafen mo se t'vras
Nisem n'banjo kot e kot
Nuk ka uje more as sot

Ref:
Hajt se do te behet mir
ne kosoven e lir
keshtu gjith na paten than
por kan harru se moti u kan
Hajt se do te behet mir
ne kosoven e lir
deshta veq me jau permend
po u tuta rrehen n'parlament

Lexoj per papunsi
Vetevrasje drog raki
Po dal ndoshta dukna cop
S'dihet qe jam la me kof

Ref:
Hajt Hajt Hajt Hajt
Hajt se do te behet mir
Ne kosoven e lir
Keshtu gjith na paten than
Por kan harru se moti u kan
Hajt se do te behet mir
Ne kosoven e lir
Deshta veq me jau permend
Po u tuta rrehem n'parlament

Kthehem me kqyr deshmin n'hag
Oopa rryma u ndal
Me pas keku nan
Lemza moti ja kish vra

Ref:
Hajt Hajt Hajt Hajt
Hajt se do te behet mir
Ne kosoven e lir
Keshtu gjith na paten than
Por kan harru se moti u kan
Hajt se do te behet mir
Ne kosoven e lir
Deshta veq me jau permend
Po u tuta rrehem n'parlament


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Sun 17 Nov 2013 - 23:52


Mengjeseve kur une lutem, buzet dridhen
dhe ti me shfaqesh mbi buzet e mia,
lutjet e fshehura ne gryke mblidhen
gjersa formohet emri yt,Maria

Naten mes territ kerkoj fytyren tende
Flak tej carcafet qe vetmine mbulojne
Si dreqi thelle ti ne gjak me ke hyre
dhe thonjte e mallit perbrenda po me shpojne

Ref(2x)
Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

Pa ty si nje tren ekspres koha shkon,
pse s'ndalet ky tren diku,qe te zbres
Zgjatem pertej saj qe te te arrij
e une nga dheu si xhind prane te mbij

Ref.
Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
pa ra pa pap pa ra pap pa ra pa pa ra pa pa ra pa ra
Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Mon 18 Nov 2013 - 0:09Ti boten time nuk e njeh
ne veten tende syte i fsheh
s'te vret me fjala dhe e verteta
erresire ti je erresire nuk ke me ndjenja...

S'mund te jem une ky
s'mund te jem triumf per ty
pertej ti vetes tende nuk shikon

une jetoj me ty,
me nje jete qe kurre s'me dhe
tani me tremb dhe ti qe ekziston

heshtur neper nate
te vertetat, te fshehtat ne i ndame
dhe ne sy lexonim
fjale qe nuk i thame

asgje nuk do kuptosh
si fantazem me naten do te shkosh
hija jote neper kembe te ngaterron

Ti boten time nuk e njeh
ne veten tende erresire ti fsheh
s'te vret me fjale dhe e verteta
erresire ti je erresire
nuk ke me ndjenja

Ti boten time nuk e njeh
ne veten tende erresire ti fsheh
s'te vret me fjale dhe e verteta
erresire ti je erresire
nuk ke me ndjenja

s'mund te jem tek ty
nuk me sheh dot me ne sy
me ty filloi gjithcka me ty mbaroi

heshtur neper nate
te vertetat, te fshehtat ne i ndame
dhe ne sy lexonim
fjale qe nuk i thame

asgje nuk do kuptosh
si fantazem me naten do te shkosh
hija jote neper kembe te ngaterron

Ti boten time nuk e njeh
ne veten tende erresire ti fsheh
s'te vret me fjale dhe e verteta
erresire ti je erresire
nuk ke me ndjenja

Ti boten time nuk e njeh
ne veten tende erresire ti fsheh
s'te vret me fjale dhe e verteta
erresire ti je erresire
nuk ke me ndjenja


e verteta nuk je
veten tende ti e fsheh
ne puthje genjeshtare qe s'jetojne.

REFREN...


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Mon 18 Nov 2013 - 0:15


Nje nate ne parti shpejt une ty te dallova ,
gjysem erresira te maskonte disi ,
ndersa kendoje ti une shihja oren ,
dhe pak, te lutem rri .
nen hunden time pa meshire ti vegoje ,
me transformove ne robot me magji ,
dikush ma tha dhe emrin tend zonjushe ,
sa pak per ty une di .anjushka , anjushka , anjushka me thuaj ,
anjushka, sa vjec je se di .
anjushka , anjushka te bej keq nuk dua
largohu me mire qe tani
anjushka , anjushka tregohu e zgjuar ,
anjushka dhe une jam njeri
anjushka , anjushka kujdesu per veten se nata nuk ka siguri .ne moshen tende qe te gjithe kane gabuar ,
pasqyra nuk ka goje e s'te ndihmon dot ,
ti mbaje vath ne vesh keshillen time ,
e turbullt eshte kjo bote.
te them te drejten para se ketu te vija ,
me nje mikeshe une fola ne telefon,
por jeta genjeshtare eshte gatuar,
me mire qe sme beson .anjushka , anjushka , anjushka me thuaj ,
anjushka, sa vjec je se di
anjushka , anjushka te bej keq nuk dua
largohu me mire qe tani
anjushka , anjushka tregohu e zgjuar ,
anjushka dhe une jam njeri
anjushka , anjushka kujdesu per veten se nata nuk ka siguri .


mbeta i padukshem,
per nje gjest te mire,
nuk ti preva krahet ,
dhe te lashe une , ty te lire.anjushka , anjushka , anjushka me thuaj ,
anjushka, sa vjec je se di
anjushka , anjushka te bej keq nuk dua
largohu me mire qe tani
anjushka , anjushka tregohu e zgjuar ,
anjushka dhe une jam njeri
anjushka , anjushka kujdesu per veten se nata nuk ka siguri .


anjushka , anjushka , anjushka me thuaj ,
anjushka, sa vjec je se di
anjushka , anjushka te bej keq nuk dua
largohu me mire qe tani
anjushka , anjushka tregohu e zgjuar ,
anjushka dhe une jam njeri
anjushka , anjushka kujdesu per veten se nata nuk ka siguri .


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Mon 18 Nov 2013 - 0:22


Thon se paska cel behari
se po ecën kalendari
por un ket me nuk e di
zoti madh e paska shkruar
për te gjith te dashuruarit
te njëjtën histori

Pas ndarjes net pa gjum
e sa dilema shum
por faji prap po mbet jetim
por un vet paskam gabuar
jam ajo qe te kam ëndërruar
e ti thjesht nuk me ke desht

Sua hiç te jemi miq
se nga fjalët qe u thanë
u be gremi qe po na ndane
sdua hiç te jemi miq
më duhet dashuria
nuk me mjafton veç miqesia

Thon se paska cel behari
se po ecën kalendari
por un ket me nuk e di
zoti madh e paska shkruar
për te gjith te dashuruarit
te njëjtën histori

pas ndarjes net pa gjum
e sa dilema shum
por faji prap po mbet jetim
por un vet paskam gabuar
jam ajo qe tkam ëndëruar
por ti thjesht nuk me ke desht


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Mon 18 Nov 2013 - 0:44


Edona:

Sa herë përmendet emri yt
Në mua ngjallesh ti
Si duket s’të kam harruar
Dhe më vjen çudi
S’e di çka ka të re tek ti
Një tjetër a e ke gjetë
A po ke mbetur si që ke qën
Me zemër të sinqertë

Miloti

As tash që s’jemi bashkë
Nuk po mundem t’a pranoj
Që zërin tënd kur zgjohem
S’e ndegjoj

Bashkë (reff)

Ku do që shkoj, për ty po flas
Për dashurinë, që e lamë pas
Ku do që shkoj, t’kërkoj unë ty
Me shpres se ti do të jesh aty
(x2)

Edona:

Sa herë përmendet emri yt
U shum vështirë e kam
S’mund të jetoj asnjë minut
Nëse pran teje s’jam
S’e di çka ka të re tek ti
Një tjetër a e ke gjetë
A por ke mbetur si që ke qën
Me zemër të sinqertë

Miloti:

As tash që s’jemi bashkë
Nuk po mundem t’a pranoj
Që zërrin tënd kur zgjohem
S’e ndegjoj

Bashkë (reff)

Ku do që shkoj, për ty po flas
Për dashurinë, që e lamë pas
Ku do që shkoj, t’kërkoj unë ty
Me shpres se ti do të jesh aty
(x3)


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Tekste kengesh Shqipe

prej Mon 18 Nov 2013 - 0:45


Deri në flokë mbuloja trupin
Të bëja zap mendimet e mia
Lidhësha fort për zemrën tënde
Simpatia, simpatia

As s'u puthëm as s'u prekëm
Nuk e dinim ç'eshte me dashtë
Shkonim në shkollë vinim tok
90 ditë u ulëm bashkë
Rastësisht i prekëm gjunjët
Natës gjumi deri në zemër
Sërish nesër kur të takoja
Më zintë turpi që të ëndërroja

Vetëm sytë t'i kujtoj
Të humbur në përgjërime
Të gjelbër nën kaçurela
Përmbi ballin tënd të bukur
Seç ma fshehë emrin tënd
Në ato ëndërra fëmirije
Sot i qeshëm, turp i djeshëm
Nuk më njeh më simpatia

Deri ne flokë mbuloja trupin
Të bëja zap mendimet e mia
Lidhësha fort për zemrën tënde
Simpatia, simpatia

As s'u puthëm as s'u prekëm
Nuk e dinim ç'eshte me dashtë
Shkonim në shkollë vinim tok
90 ditë u ulëm bashkë
Rastësisht i prekëm gjunjët
Natës gjumi deri në zemër
Sërish nesër kur të takoja
Më zintë turpi që të ëndërroja

Deri në flokë mbuloja trupin
Të bëja zap mendimet e mia
Lidhësha fort për zemrën tënde
Simpatia, simpatia (x2)

As s'u puthëm as s'u prekëm
S'dinim vallë se ç'eshte me dashtë
Shkonim në shkollë e vinim tokë
90 ditë u ulëm bashkë
Me rastësi i preknim gjunjët
Natës gjumi deri në zemër
Sërish nesër kur të takoja
Më zintë turpi që të ëndërroja

Vetëm sytë t'i kujtoj
Të humbur në përgjërime
Të gjelbër nën kaçurela
Përmbi ballin tënd të bukur
Seç ma fshehë emrin tënd
Në ato ëndërra fëmirije
Sot i qeshëm, turp i djeshëm
Nuk më njeh më simpatia

As s'u puthëm as s'u prekëm
S'dinim vallë se ç'eshte me dashtë
Shkonim në shkollë e vinim tokë
90 ditë u ulëm bashkë
Me rastësi i preknim gjunjët
Natës gjumi deri në zemër
Sërish nesër kur të takoja
Më zintë turpi që të ëndërroja

Deri në flokë mbuloja trupin
Të bëja zap mendimet e mia
Lidhësha fort për zemrën tënde
Simpatia, simpatia


Tekste kengesh Shqipe 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Tekste kengesh Shqipe

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi