Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Pesë vite burg për shkak të fyerjeve ndaj Profetit Muhamed në Twitter

prej Tue 19 Nov 2013 - 18:57
Përdoruesi i rrjetit social twitter nga Kuvajti, Musab Shamsah është dënuar me pesë vite burg për shkak të fyerjeve ndaj Profetit Muhamed, njoftoi sot aktivisti nga Kuvajti për të drejtat e njeriut, Naval a Hendel.
Shamsah është burgosur, për shkak se i përmend pasardhësit e Profetit Muhamed, dhe mund të shihet si mbështetje ndaj besimit shiit, shkruan AP.
Kuvajt të cilën shumica e përbëjnë Sunitët është njëra nga shtetet më rigoroze në Gjirin Persik kur bëhet fjalë për postimet në rrjete sociale të cilat përmbajnë mesazhe fyese, shkruan Agjencia Amerikane. /Shqipmedia


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi