Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Armët kimike: Opsionet e SHBA, mediat: Turqia dhe Jordania

prej Fri 22 Nov 2013 - 11:11
Gjatë debateve për vendin që do të mund të pranojë armët kimike siriane (1300 tonë) për shkatërrim, Shtëpia e Bardhë tha se janë dy opsione të tjera që ka SHBA hë për hë. Por, pas jo-së së Belgjikës dhe të gjitha vendeve të tjera europiane, mediat në SHBA kanë shkruar se dy opsionet e administratës Obama janë Turqia dhe Jordania. Ndërkohë që kërkimi për një vend pritës të toksikeve vazhdon, Sekretari amerikan i Shtetit Xhon Kerri pohoi se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë dy mundësi të tjera, pa sqaruar se cilat janë ato. Por zyrtarët amerikanë që preferojnë të ruajnë anonimatin, thanë se Uashingtoni vazhdon negociatat me Turqinë dhe Jordaninë, edhe pse zyrtarisht ato janë përjashtuar që në fillim nga lista, për shkak të presioneve ekonomike nga fluksi i emigrantëve sirianë.

Burimi: Panorama


Armët kimike: Opsionet e SHBA, mediat: Turqia dhe Jordania 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi