Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

prej Mon 25 Nov 2013 - 22:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët Erald
Shkruan: Erald Selca
Gjithmonë armiqët e kombit shqiptar osmanllinjët-turqit esotëm ,helenët dhe serbosllavët janë përpjekur që kauzën tonë kombëtare për Çlirim dhe bashkim kombëtar ta shohin nga prizmi fetar dhe për ketë teori të tyre kanë lobuar dhe propaganduar me vite në botë me arsenalin e tyre informativë dezinformues .Prandaj popullit tonë vizionar i është dashur shumë mund e aktivitete për të demantuar ketë teori ruso-serbo-greke .
Populli shqiptar ka jetuar dhe jeton në harmoni të plotë me të gjithë besimtaret e të gjitha feve dhe ateisteve ,pasi ne shquhemi si shqiptar për ketë vlerë madhore që popujt tjerë nuk e kanë .
Dëshmia e madhe e pastertisë popullit tonë ishte lufta e UÇK-së, ne luftuam me armikun shekullor serb pushtuesin serb me forca vetanake e jo më infuzione turko-arabe të cilët ndihmuan boshnjakët ,kurse kroatëve katolik ju ndihmoi Austria ,Italia ,Gjermania .Ndërsa serbëve gjakatarë ju ndihmuan me forca paramilitare rusët,grekët,rumunët .Ne nuk lejuam me të drejtë mjekra ne po luftonim për liri e jo për fe ,andaj fituam simpatinë botërore të europianëve dhe në vecanti aleatëve amerikanë të cilët duke parë vlerat tona na ndihmuan pastërtishtë neve dhe ju jemi mirënjohes.Shqiptarët sot nuk kanë nevojë për antagonizma fetarë e urrejtje ndërfetare të shkaktuara nga imam idiota dhe priftërinjë përversa po flaim për disa nga ta ,të cilët iquajnë qen shqiptarët që fyejnë Skenderbeun ,Nënë Terezën ,Nolin etj këta janë miopa dhe armiq të kombit .
Pas viteve të 90-ta në Shqipëri ,Kosovë ,pjesen shqiptare nën pushtimin sllavomaqedonas na mbinë si këpurdhat kinse shumë ojq humanitare fetare të cilat kanë manipuluar ,dhe manipulojnë me të varfëritë duke ndarë ndihma dhe veshur femrat tona në ferexhe madje na kanë prekur edhe në moral arabet e ndyrë ,gjë që nuk duhej toleruar ose kishat evangjeliste dhe protestante detyrojnë fëmijët të lexojnë doracak të tyre dhe i thonë bëni vetëvrasje ka pas raste të tilla në Shkodër ,Prishtinë etj .Pas luftes në Kosovë po ashtu erdhen dhe u shtuan rrymat vahabiste të cilët kanë depërtuar deri tek diktatori Naim Tërnava në BIK me izen e tij ,e kanë deformuar fenë islame tradicionale mes ne shqiptarëve dhe shumë imam të gjithëdijshem na lodhen me përrallat e tyre .Rrahen imamet mes veti ,nëpër xhamia ka depërtuar elementet edhe celulat terroriste të Al-Kaides ju kujtohet rasti imjeranit Arid Uka që vrau dy ushtar amerikan në Gjermani ,shkuarjet në Siri u vranë dhjetra shqiptar për kot ,për toka të huaja e kauza të huaja .Nëpër Prishtinë ,Gjilan ,Pejë ,Mitrovicë ,Tetovë ,Shkup ,Preshevë në xhamia bëhet thirrje për xhihade ,për luftë e gjak një forum qyqar musliman kërcenon femrat shqiptare falen në xhamia pa minare dhe të improvizuara .Ekstremizmi fetar me tendencë në rritje është i rrezikshëm për vlerat tona morale dhe kombëtare ,mund ndikojnë në humbjen e aleatëve amerikan .Shqetësimi i mikut tonë James Rubin është i ligjshëm ,i drejtë për qarqet ekstremiste në vendin tonë dhe frymën antiamerikane që po dominon kohëve të fundit nga këta mikroba aziatikë .Përhapja e wahabizmit është e tmerrshme nuk na duhet neve shqiptarve asesi dhe ketë fenomen nuk mjafton me denoncuar vetëm mediumet,opinionistët dhe miqet amerikan dhe europian por duhet shtetet tona ta luftojnë fuqimisht me një aksion të mirë kordinuar me shërbimet intelegjente .Vahabizmi ekstremizmat islamik dhe krishterë evangjelistë e protestant duhet goditur pa mëshirë sa nuk është vonë ,sepse kjo frymë nuk përkon me popullin tonë vlerat e tija të lashta dhe tolerancën e kultivuar .Vendet europiane gjatë luftës kanë qenë skeptike me ne por SHBA -të na ndihmuan fuqimisht edhe ne sot nuk duhet ti zhgënjejmë përkrahesit tonë kur neve na ndihmonte SHBA ,KANADA etj përballë gjenocidit serb,vendet islamike si Libia e Gadafit dhe Iraku i Sadam Huseinit furnizonin me naftë makinerinë vrastare serbe për të na vrarë ne e masakruar ,andaj nuk ka turp më të madh se tëharrohen këto gjëra .
Grupet xhihadiste e ekstremistë duhet qelben burgjeve dhe të vriten si qentë këta kodosha ,kjo spermë e flliqtë antikombëtare .

tetovasot.


Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

prej Tue 26 Nov 2013 - 1:08
Message reputation : 100% (1 vote)
shume e vertet
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

prej Tue 26 Nov 2013 - 12:26
AnGeLiC shkruajti:Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët Erald
Shkruan: Erald Selca
Gjithmonë armiqët e kombit shqiptar osmanllinjët-turqit esotëm ,helenët dhe serbosllavët janë përpjekur që kauzën tonë kombëtare për Çlirim dhe bashkim kombëtar ta shohin nga prizmi fetar dhe për ketë teori të tyre kanë lobuar dhe propaganduar me vite në botë me arsenalin e tyre informativë dezinformues .Prandaj popullit tonë vizionar i është dashur shumë mund e aktivitete për të demantuar ketë teori ruso-serbo-greke .
Populli shqiptar ka jetuar dhe jeton në harmoni të plotë me të gjithë besimtaret e të gjitha feve dhe ateisteve ,pasi ne shquhemi si shqiptar për ketë vlerë madhore që popujt tjerë nuk e kanë .
Dëshmia e madhe e pastertisë popullit tonë ishte lufta e UÇK-së, ne luftuam me armikun shekullor serb pushtuesin serb me forca vetanake e jo më infuzione turko-arabe të cilët ndihmuan boshnjakët ,kurse kroatëve katolik ju ndihmoi Austria ,Italia ,Gjermania .Ndërsa serbëve gjakatarë ju ndihmuan me forca paramilitare rusët,grekët,rumunët .Ne nuk lejuam me të drejtë mjekra ne po luftonim për liri e jo për fe ,andaj fituam simpatinë botërore të europianëve dhe në vecanti aleatëve amerikanë të cilët duke parë vlerat tona na ndihmuan pastërtishtë neve dhe ju jemi mirënjohes.Shqiptarët sot nuk kanë nevojë për antagonizma fetarë e urrejtje ndërfetare të shkaktuara nga imam idiota dhe priftërinjë përversa po flaim për disa nga ta ,të cilët iquajnë qen shqiptarët që fyejnë Skenderbeun ,Nënë Terezën ,Nolin etj këta janë miopa dhe armiq të kombit .
Pas viteve të 90-ta në Shqipëri ,Kosovë ,pjesen shqiptare nën pushtimin sllavomaqedonas na mbinë si këpurdhat kinse shumë ojq humanitare fetare të cilat kanë manipuluar ,dhe manipulojnë me të varfëritë duke ndarë ndihma dhe veshur femrat tona në ferexhe madje na kanë prekur edhe në moral arabet e ndyrë ,gjë që nuk duhej toleruar ose kishat evangjeliste dhe protestante detyrojnë fëmijët të lexojnë doracak të tyre dhe i thonë bëni vetëvrasje ka pas raste të tilla në Shkodër ,Prishtinë etj .Pas luftes në Kosovë po ashtu erdhen dhe u shtuan rrymat vahabiste të cilët kanë depërtuar deri tek diktatori Naim Tërnava në BIK me izen e tij ,e kanë deformuar fenë islame tradicionale mes ne shqiptarëve dhe shumë imam të gjithëdijshem na lodhen me përrallat e tyre .Rrahen imamet mes veti ,nëpër xhamia ka depërtuar elementet edhe celulat terroriste të Al-Kaides ju kujtohet rasti imjeranit Arid Uka që vrau dy ushtar amerikan në Gjermani ,shkuarjet në Siri u vranë dhjetra shqiptar për kot ,për toka të huaja e kauza të huaja .Nëpër Prishtinë ,Gjilan ,Pejë ,Mitrovicë ,Tetovë ,Shkup ,Preshevë në xhamia bëhet thirrje për xhihade ,për luftë e gjak një forum qyqar musliman kërcenon femrat shqiptare falen në xhamia pa minare dhe të improvizuara .Ekstremizmi fetar me tendencë në rritje është i rrezikshëm për vlerat tona morale dhe kombëtare ,mund ndikojnë në humbjen e aleatëve amerikan .Shqetësimi i mikut tonë James Rubin është i ligjshëm ,i drejtë për qarqet ekstremiste në vendin tonë dhe frymën antiamerikane që po dominon kohëve të fundit nga këta mikroba aziatikë .Përhapja e wahabizmit është e tmerrshme nuk na duhet neve shqiptarve asesi dhe ketë fenomen nuk mjafton me denoncuar vetëm mediumet,opinionistët dhe miqet amerikan dhe europian por duhet shtetet tona ta luftojnë fuqimisht me një aksion të mirë kordinuar me shërbimet intelegjente .Vahabizmi ekstremizmat islamik dhe krishterë evangjelistë e protestant duhet goditur pa mëshirë sa nuk është vonë ,sepse kjo frymë nuk përkon me popullin tonë vlerat e tija të lashta dhe tolerancën e kultivuar .Vendet europiane gjatë luftës kanë qenë skeptike me ne por SHBA -të na ndihmuan fuqimisht edhe ne sot nuk duhet ti zhgënjejmë përkrahesit tonë kur neve na ndihmonte SHBA ,KANADA etj përballë gjenocidit serb,vendet islamike si Libia e Gadafit dhe Iraku i Sadam Huseinit furnizonin me naftë makinerinë vrastare serbe për të na vrarë ne e masakruar ,andaj nuk ka turp më të madh se tëharrohen këto gjëra .
Grupet xhihadiste e ekstremistë duhet qelben burgjeve dhe të vriten si qentë këta kodosha ,kjo spermë e flliqtë antikombëtare .

tetovasot.
Lumsh o Trim
si lum trimeria
bashk me ty
eshte gjithe Shqiperia...


Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët 573234 


Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

prej Tue 26 Nov 2013 - 16:40
Keshtu "Trima" pafshim gjithmon..! le te vazhdojn te flasin .. por kjo neve si musliman na konvenon, pikrisht kur njerzit flasin pa argumente..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët J5zhxd
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

prej Wed 27 Nov 2013 - 10:49
Princo shkruajti:Keshtu "Trima" pafshim gjithmon..! le te vazhdojn te flasin .. por kjo neve si musliman na konvenon, pikrisht kur njerzit flasin pa argumente..
"Pa argumente" e quani zhdukjen e Egjiptit?
Ju doni ta beni Shqipeine si Egjipi, cilen gjuhe flisnin egjiptianet (egjiptianen) dhe cilen gjuhe flasin (ARABEN)?

"Pa argumente" e quani pushtimin e Shqiperise?
Apo per sport luftuan turqet pushtimin e tyre deri ne Austri dhe Hungari, e arabet deri ne Spanje?

Ju pelqeu pergjigja e Angoles?


Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Ekstremizmi fetar të luftohet fuqimisht nga shqiptarët

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi