Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Droga “krokodil”, ja si përfundojnë përdoruesit e saj

prej Sun 8 Dec 2013 - 12:40
Droga “krokodil”, ja si përfundojnë përdoruesit e saj Droga%20krokodilFotografi italian Emanuele Satolli, ka kaluar një vit në Rusi, për të përcjellë pamje dhe video të personave të varur nga droga, që njihet si droga “krokodil”.

“Krokodili” është drogë ruse, e cila është përhapur shumë në Evropë. Kjo është drogë shumë më e lirë se heroina, prandaj e quajnë edhe si “droga e të varfërve”.

“Krokodili” punohet nga metalet e rënda, benzina, fosfori i kuq dhe tabletat e grimcuara të kodeinës, ndërsa emrin e ka marrë nga rrjepja e lëkurës së personit që bëhet i varur nga përdorimi prej saj, raporton “Telegrafi”.

Narkomanët, të cilët e përdorin, jetojnë vetëm pak vite, ndërsa pjesët e dëmtuara të trupit nuk kanë shpëtim, kështu që duhet të bëhet amputimi.

“Krokodili” është në dispozicion për të gjithë, meqë tabletat e kodeinës blihen pa recetë në barnatore, ndërsa substancat e tjera të nevojshme, janë pjesë e kimikateve shtëpiake.

/Shekulli Online/ E.B./


Droga “krokodil”, ja si përfundojnë përdoruesit e saj Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi