Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbardhen fotot e misioneve “Apollo”

prej Thu 26 Dec 2013 - 5:26
Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon9Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon8Si sot 45 vjet më parë, tre amerikanë silleshin rreth hënës me anijen kozmike “Apollo 8”, duke hapur siparin e misioneve të tjera të njeriut në hapësirë.

Astraunautët, Frank Borman, James Lovell dhe William Anders, lexuan disa rreshta të Zanafillës kur u lidhën direkt me transmetimet televizive ditën e Krishtlindjeve.

Ata u bënë njerëzit e parë që e fotografuan tokën nga hapësira dhe hënën nga shumë pranë. Tashmë NASA ka bërë publike këto fotografi, së bashku me fotot e tjera të shkrepura nga 33 austrautë të misionit “Apollo”, përfshirë edhe 12 njerëzit që shkelën mbi hënë.

Albumit fotografik të publikuar nga NASA tregon edhe fotot e misionit të famshëm “Apollo 11” dhe pak nga misioni “Apollo 13”.

/Shekulli Online/E.D./
Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon7Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon6Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon5Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon4Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon3Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon2Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Moon1


Zbardhen fotot e misioneve “Apollo” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi