Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Të bësh mrekulli me akull

prej Fri 27 Dec 2013 - 20:41
Të bësh mrekulli me akull Akulli%201Nga akulli mund të bëhen mrekullia, në qoftë se keni pak imagjinatë dhe dëshirë. Pamjet që jepen më poshtë, të marra nga “Reuters”, tregojnë artin e vërtetë se çfarë mund të bëhet me akullin dhe dëborën.

Bëhet fjalë për festivalin e përvitshëm në qytetin Harbin në Kinë, pranë kufirit me Rusinë. Mijëra turistë vërshojnë çdo vit për të parë ndërtimin e këtyre strukturave gjigante si kështjella, hotele, restorante, lokale etj., për të cilat përdoren vinça gjigantë për t’i ndërtuar.

Më shumë se 10 mijë punonjës angazhohen çdo vit për të kompletuar strukturat e akullit dhe dëborës. Në total 180 mijë metër kub akull nevojitet për të kryer punimet. Këto ndërtesa fantastike, në mbrëmje, strukturat ndriçohen edhe nga dritat.

/Shekulli Online/ E.B./
Të bësh mrekulli me akull Akulli%202

Të bësh mrekulli me akull Akulli%203

Të bësh mrekulli me akull Akulli%204

Të bësh mrekulli me akull Akulli%205

Të bësh mrekulli me akull Akulli%207

Të bësh mrekulli me akull Akulli%208

Të bësh mrekulli me akull Akulli%209

Të bësh mrekulli me akull Akulli%2010

Të bësh mrekulli me akull Akulli%2011

Të bësh mrekulli me akull Akulli%2012

Të bësh mrekulli me akull Akulli%206


Të bësh mrekulli me akull Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi