Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Shqiptari, komandant i muxhahedineve ne Siri paralajmeron hakmarrje per shqiptaret e vrare

prej Sat 11 Jan 2014 - 16:01
Shqiptari, komandant i muxhahedineve ne Siri paralajmeron hakmarrje per shqiptaret e vrare 1389430859-hakmarrjeLavdrim Muhaxheri (1989), është emëruar komandant (emir) i muxhahidave shqiptar në Siri, që luftojnë në grupimin radikal islamik “Al Nusra”. Kjo konfirmohet në mediet sociale në faqet personale të shqiptarëve të Kosovës që luftojnë në Siri.

Në Facebook-un e shqiptarit alias “Ebu Beker Sadiku” nga Shkupi i Maqedonisë është komentuar përplasja e grupimeve islamike të armatosura në Siri dhe kapja rob e disa shqiptarëve radikal dhe një shqiptari të quajtur Abdulkerim nga grupimi “Ushtria e Lirisë së Sirisë”, ku tre shqiptar (edhe Abdulkerimi ) nga Shqipëria flasin në një video të publikuar në internet.

Shqiptari alias “Ebu Beker Sadiku” nga Shkupi ka shkruar në facebook :” Në lidhje me këtë videon na flet emiri muxhahidave shqiptar të “Dauletul islamije” “Ebu Abdullah el Albani” (Lavdrim Muhaxheri). shqiperia.


Shqiptari, komandant i muxhahedineve ne Siri paralajmeron hakmarrje per shqiptaret e vrare Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi