Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil

prej Sun 19 Jan 2014 - 0:18
Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil

Statuja ikonë e Krishtit në Rio de Janeiro të Brazilit është dëmtuar nga një goditje rrufeje natën e së enjtes.

Zyrtarët brazilianë thanë dje se gishti i madh i dorës së djathtë të statujës kishte pësuar një dëmtim të vogël gjatë stuhisë së fuqishme që përfshiu gjithë Rio de Janeiron.

Statuja 38 metra e lartë, ngrihet në majë të një mali të pjerrët dhe është goditur shpesh nga rrufeja. Edhe gishti i mesëm i dorës së saj të djathtë u dëmtua nga një stuhi muajin e kaluar.

Një klerik i Kryedioqezës së Rios, cila menaxhon statujën, tha se riparimet do të kryhet së shpejti. Ai tha se kisha ka një sasi guri të si ajo e përdorur fillimisht për të ndërtuar statujën, e cila është ngritur në vitin 1931. zeriamerikes
Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil 5_zps22dbf753


Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil

prej Sun 19 Jan 2014 - 0:20


Dëmtohet nga rrufeja statuja e Krishtit në Brazil Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi