Shko poshtë
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:05
Emri yt sot eshte i gdhendur ne merme
beshke me dy data
6.05.I931---- 06.01.2014
njera ishte data me e gezuar per ne
e tjetra do jete data me e mallkuar.

Por ti ti nuk je poshte atij mermeri:
Ti nuk banon atje...
Ti banon ne kujtimet e mrekullueshme qe na ke len...
Banon ne optimizmin tend
Ne gezimin qe ke ditur te na dhurosh

Ti jeton ne parfumin e luleve qe aq shume i adhuroje...
JEton ne buzeqeshjen qe ke len
ne personat qe ke dashur,
dhe ne lotet e atyre qe te kujtojne.
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:06
Veç një çast do doja,veç një çast zërin ta dëgjoja,do të doja veç fytyrën ta shikoja,do të doja veç një çast me ty të qëndroja,do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja tani ♥♥♥♥<3GJYSHI IM♥♥♥♥♥
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:06
Pse duhet ta fshehësh dhembjen? Pse duhet të shtiresh se je në rregull kur e ndien se shpirti po të përplaset në mure të ftohta të mërzisë?
Mos je i pari që fati e ka braktisur? Apo jeton në iluzionin se ti do të jesh i fundit?
Dhembja është pjesë e jotja dhe pa e njohur atë nuk do të mund të njohësh as njerëzit.
Sepse njerëzit këtë bëjnë...
Të buzëqeshin dhe më pas të lëndojnë pa mëshirë.
Prandaj, mos u tremb dhe as mos u ndiej në siklet! Njihe dhembjen tënde, sepse pa e njohur atë nuk do të di as si t'i mposhtësh hipokritët
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:07
Gjyshit tim

Ishte dite e marte
kur mora ate lajm te zi
gjyshi ka vdekur
me thane si per cudi

Mu erresuan syte
nuk doja ta besoja
ste kisha me prane
smund te te perqafoja

kur te pashe te shtrire
dukeshe si ne gjume
bertita me te madhe
zgjohu, eja tek une.

Por ti nuk degjoje
asnje fjale sme the
nuk i fshive lotet
qe derdheshin perdhe

Ka kaluar kohe
dhe une kam mall per ty
te me puthesh embel
te me mbash ne gji

thone qe koha cdo plage sheron
dhe kjo eshte e vertete
por mbesa gjyshin e saj se harron
e perjete e kujton
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:09
Sa herë zhytem në vetmi
Kujtimin tënd nuk mund ta fshi
Shumë për ty unë mall po ndiej
Një përqafim po lutem ta kem dhe një herë...
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:09
Lamtumire o Gjysh

I dashuri Gjyshi im
kurre i paharruar
me ke lene mua zemer te perveluar

ti me jepje shprese
qe une te jetoj
ne qdo skaj te shtepis
te kerkoj

po bertas Gjysh
ti spergjigjesh dot
e une po vajtoj
e po qaj me lot

pse Gjysh ti ike
pse Gjysh ti shkove
ku i ke deshirat
qe na i premtove

deshirat e tua
iken bashke me ty
e ne tere Mbesat/Nipat
na le me lot ne sy ..........
................................
.........................
............
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

prej Tue 21 Jan 2014 - 23:10
O Gjysh...

Gjysh ti ike nga jeta
Zemrat naj coptove
Si ike ashtu
Per Femij mebesa e nipa smendove
Zoti ste la te vuash
Sepse si ke bere keq askujt
Veq te mira bere ne jete
Prandaj ike ti aq shpejt
Femijet mbesat e nipat qe ti i le
Me respekt po te nderojn
Nuk ti humben Vlerat
Por ty po te kujtojn
Edhe pse i vdekur
Ste harrojm kurre
O gjyshi im ...............................
Sponsored content

default Re: PER GJYSHIN TIM TE DASHUR

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi