Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve

prej Sun 2 Feb 2014 - 11:35
“Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve Rama
“Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve Berisha
Prej kohësh ekziston një debat lidhur me popullaritetin e politikanëve në rrjetin social “Facebook”. Kryeministri, Edi Rama i cili parapëlqen “Twitter-in” para krijesës së Mark Zuckerberg-ut, numëron aktualisht mbi 590 mijë ‘likes’ në faqen e tij. Kurse, ish-kryeministri Sali Berisha, që iu bashkua këtij rrjeti pak para zgjedhjeve të 2013-s, numëron mbi 848 mijë ‘likes’.

Berisha vazhdimisht ka bërë analizën e aktivitetit të faqes së tij në “Facebook” duke numëruar komentet, share-t dhe like-t. Por në një kohë kur edhe ‘likes’ mund të blihen, statistikat që shfaqen mund të jenë të manipulueshme.

Nëse i referohemi faqes “SocialBankers” që analizon të dhënat për faqet në “Facebook”, do të vërejmë disa fakte interesante për ndjekësit e Berishës dhe Ramës.

Nga statistikat del se Rama ka më shumë ndjekës nga Shqipëria: 380 mijë të tillë. Ndërsa Berisha ka rreth 355 mijë.
“Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve Facebook-rama-berisha
Rama përveç Shqipërisë numrin më të lartë të ndjekësve e ka në Itali (37 mijë), më pas Greqia me 36 mijë, Serbia me 33 mijë dhe Maqedonia me 21 mijë.

Kurse Berisha pas Shqipërisë numrin më të madh të ndjekësve e ka nga Serbia (117 mijë). Më pas Maqedonia me 52 mijë, Italia me 32 mijë dhe Kosova me 28 mijë.

Përfundimi i këtyre të dhënave është se Berisha pëlqehet më shumë nga shqiptarët e trojeve jashtë kufirit, ndërsa Rama pëlqehet më shumë nga emigrantët.

/Shekulli Online/F.S./


“Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: “Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve

prej Tue 11 Feb 2014 - 12:22
Kane nga 500 mije pelqime secili dhe u duket se mbreterojne?!

Po shqiptaret jane 30 milione mo e jo 1 milione!!!

Ju jeni pike e zeze, nuk shikoni pse s'pelqeheni nga 29 milione por shikoni se pelqeheni nga 1 milione!!!

Do jete akoma e copetuar Shqiperia mo, qe i pelqeni keta pisa?!


“Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve 6ds9w0
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: “Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve

prej Tue 11 Feb 2014 - 16:57
sala eshte pjerdh krejt.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: “Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve

prej Tue 11 Feb 2014 - 21:07
saper politikane qe kemi mjer neve


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Sponsored content

default Re: “Facebook”: Rama pëlqehet nga emigrantët, Berisha nga shqiptarët e trojeve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi