Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Ushqimet që nuk duhet t’i hani ..

prej Sun 9 Feb 2014 - 10:26
Ushqimet që nuk duhet t’i hani .. Ushqimet-1391759395

Ushqimi është shumë i domosdoshëm për rritjen e shëndoshë të fëmijës. Por, ka ushqime të cilat janë shumë të rrezikshme dhe ndikojnë negativisht. Disa nga to do t’i paraqesim në vazhdim.
- Kikirikët: Një për qind e popullsisë botërore është alergjike ndaj kikirikëve. Pjesa më e madhe e rasteve të alergjisë që përfundojnë keq lidhen me kikirikët.
- Patatet e skuqura: Për shkak të lëndës akrilamid të gjendur në sasi të mëdha te patatet e skuqura, nëse konsumohen për një kohë të gjatë mund të shohim efekte si forcimi i enëve të gjakut, shëndoshje dhe sëmundje tjera.
- Hamburgeri: Te hamburgerët përdoren vajrat më të dëmshëm për shëndetin dhe konsumimi i tyre shkakton sëmundjet e zemrës.
- Rrushi: Si një frutë me sasi të lartë sheqeri, rrushi është i dëmshëm për diabetikët.

/ ZERI INFO /
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi