Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ?

prej Fri 14 Jan 2011 - 23:47
Edwige Antier, pediatre dhe deputete e Parisit, ka depozuar nje propozim ligji, icili synon ndalimin e ndeshkimit fizik, duke perfshire ne te dhe pellemben (shuplaken).

A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ? 63662_176147475750454_176131635752038_429533_7437138_n


"Sa me shume ngReme dore ndaj femijes, aq me shume agresiv behet ai" - ka deklaruar ajo ne reshtat e gazetes Parisien sot ne France.
"Nuk behet fjale per nje ligj, i cili do te coj prinderit ne burg, apo te duket si nje kercenim! (...) " -ka vazhduar ajo deklaraten e saj perballe mediave. "Ky artikull, ligj, te cilen ajo ka propozuar, do tu lexohet cifteve (prinderve) ne martese. Nje ligj, dmth Shteti, vendos nje ndalim. Njohja e ligjit, do te thote nje ndryshim mentaliteti, ndryshim i qendrimeve te prinderve ndaj femijes "
Nga: ANNA


Ne baze te kesaj deklarate niset dhe tema jone per sot : Si mendoni per nje ligj e tille ?
A duhet te ndalohet dhe pellemba ndaj femijeve ?


A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
LeViS
LeViS
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 559
<b>Hobi</b> Hobi : Karraterist-
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ke zemra njeres-
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2010

default Re: A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ?

prej Sat 15 Jan 2011 - 3:35
Ca jane keto pellemba haen apo pien A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ? 721253
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ?

prej Sat 15 Jan 2011 - 11:47
nganjehere esht e nevojshme te perdoresh shpullen,jo dhunen por nje shpull ndihmon... A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ? 552763
Sponsored content

default Re: A duhet ndaluar me ligj dhe pellemba ndaj femijeve ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi