Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:05


Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit Statuja4
E humbur prej shekujsh, një statujë e lashtë dhe e rrallë e Apolonit, njërit prej zotave të grekëve të lashtë, është nxjerrë nga fundi i detit në rripin e Gazës.

Ka qenë një peshkatar ai që zbuloi statujën prej bronzi në fundin e detit. Sipas mediave lokale, peshkatari e e gjeti statujën e Apolonit që në muajin gusht.
Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit Statuja3Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit Statuja2Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit Statuja
Pasi e nxori nga fundi i detit, peshkatari ia ngarkoi gomarit të tij statujën, që peshon 500 kg dhe e dërgoi në shtëpi pa e ditur rëndësinë e zbulimit të tij.

Mirëpo, me kalimin e muajve, peshkatari u ndërgjegjësua për rëndësinë e zbulimit të tij dhe statuja e Apolonit doli më pas në shitje në eBay për një çmim prej 500 mijë dollarësh.

Menjëherë pas kësaj, policia e sekuestroi statujën e Apolonit dhe ajo gjendet tashmë në një nga komisariatet e policisë së Gazas. Ndërsa arkeologët, nuk kanë patur asnjë mundësi që ta studiojnë statujën e Apolonit, por vetëm mundën të bëjnë disa foto.

/Shekulli Online/E.D./


Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:15
Cka dash atje kjo statuje ????
Adda
Adda
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 9
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/02/2014

default Re: Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:30
Te jete kungull valle? :p
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:31
Pasi e nxori nga fundi i detit, peshkatari ia ngarkoi gomarit të tij statujën, që peshon 500 kg dhe e dërgoi në shtëpi pa e ditur rëndësinë e zbulimit të tij.
tani lind pyetja a mund te ngreje gomari gjysem toni hahahahahahha aman bre se kta gazetaret kan ik per ....


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Adda
Adda
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 9
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/02/2014

default Re: Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:37
O Maksi sa thelle qe hyn edhe ti ore, hahahah
Sponsored content

default Re: Zbulohet statuja e rrallë e Apolonit

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi