Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Studimi: 44 për qind e fëmijëve shqiptarë shohin materiale porno çdo ditë

prej Wed 12 Feb 2014 - 22:28
44 për qind e fëmijëve e përdorin aksesin në internet për të parë materiale pornografike, kryesisht nëpër internet kafe, por edhe nga kompjuteri që mund të kenë në dhomën e tyre.

Ky eshte perfundimi i një studim te realizuar nga ‘World Vision’, në të cilin u përfshinë 900 fëmijë të moshës nga 13-18 vjeç në disa qytete te vendit, nderkohe qe nga te dhenat e mbledhura rezulton se pothuajse gjysma e tyre janë kontaktuar on-line nga njerëz të panjohur, kryesisht shtetas të huaj.Studimi: 44 për qind e fëmijëve shqiptarë shohin materiale porno çdo ditë Femijet

Sipas ‘World Vision’, nisur nga nje situate e tille shqetesuese, qeveria duhet të marrë masa përmes instalimit në kompjuterët që përdorin fëmijët, të një pakete sigurie e cila i ndalon ata te hapin faqe me materiale te papërshtatshme për moshën e tyre. 12 shkurt 2014 (gazeta-Shqip.com)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Studimi: 44 për qind e fëmijëve shqiptarë shohin materiale porno çdo ditë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Studimi: 44 për qind e fëmijëve shqiptarë shohin materiale porno çdo ditë

prej Thu 13 Feb 2014 - 16:10
"Sipas ‘World Vision’, nisur nga nje situate e tille shqetesuese, qeveria duhet të marrë masa përmes instalimit në kompjuterët që përdorin fëmijët, të një pakete sigurie e cila i ndalon ata te hapin faqe me materiale te papërshtatshme për moshën e tyre. 12 shkurt 2014 (gazeta-Shqip.com)"

Ou!
Po kur eshte situate shqetesuese per femijet e pafajshem, perse nuk eshte edhe per te medhenjte situate shqetesuese?!
Sepse ajo eshte detyra juaj, t'i beni djall me brire njerezit?!
Per cfare sherbejne materialet porno?!
Per shkaterrimin e familjes?!
Sepse, qe te kete materiale porno duhet dikush qe dikur ka qene femije te detyrohet te behet prostitute...

Ju shkaterroni boten dhe pastaj ju a ka fajin ferrexheja!...

Ka harruar njeriu c'eshte dashuria, ndaj ne Afganistan nuk e arsimojne dot femren dhe ne Angli e perdorin si kemishe nate!...


Studimi: 44 për qind e fëmijëve shqiptarë shohin materiale porno çdo ditë 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi