Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës

prej Mon 17 Feb 2014 - 21:46
Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës 2000-EM26_h_partb
Natën e datës 17 dhe 18 shkurt një asteroid gjigant do të kalojë shumë pranë Tokës. Por mos u shqetësoni, pasi asteroidi 2000 EM26 nuk përbën rrezik për planetin tonë.

Shkëmbi gjigant me gjatësi 270 metra do t’i afrohet Tokës me një distancë minimum prej tetë herë më të madhe se sa distance që na ndan nga Hëna.

Distanca është shumë e largët, por kalimi i tij pranë Tokës është klasifikuar si “potencialisht asteroid i rrezikshëm”. Ai do të jetë mjaftueshëm afër sa të monitorohet dhe të merret në studim nga teleskopët që ndodhen në Ishujt e Kanarinave.

Kalimin e tij pranë Tokës që do të ndodhë rreth orës 03:00 mund ta ndiqni live në YouTube.

/Shekulli Online/F.S./


Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës

prej Mon 17 Feb 2014 - 22:07
Larg qenka .
Kujtova se po ne vjen me I rene deres sone.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës

prej Mon 17 Feb 2014 - 22:57
hahaha jo jo Tironci nuk do i bjen Tokes mos ke frig se ka shum besimtar si i luten ZotitSponsored content

default Re: Asteroidi 270 metra i gjatë kalon sonte pranë Tokës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi