Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Elefanti hap ekspozitën e radhës

prej Sun 23 Feb 2014 - 15:47
Elefanti hap ekspozitën e radhës

Elefanti hap ekspozitën e radhës 5555-1392883475

Secila kafshë e di se sa jeta në një kopsht zoologjik mund të jetë monotone dhe rutinë. Por elefanti Karishma, e ka gjetur mënyrën për ta mbytur monotoninë në kopshtin zoologjik “Vipsned”, duke pikturuar. Ky elefant 14-vjeç, e adhuron letrën dhe brushat dhe fillon të ulërijë kur i sheh ato.
Ajo brushën e mban me feçkën e tij dhe me saktësi “krijon veprat e tij”. “Karishma vërtetë kënaqet që të pikturojë dhe me këtë tregon se elefantët vërtet janë kafshë të shkathëta dhe të mençura”, ka thënë Elizabeth Backer, kujdestare në këtë kopsht. Ky elefant këto ditë do ta ketë edhe ekspozitën e radhës, pasi që edhe më parë ka pasur ekspozita me veprat e saj.

zeri info
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi