Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Te besosh apo te mosbesosh !!?

prej Tue 25 Feb 2014 - 11:43

Ndegjoje ket video dhe me pastaj komento..

Më mirë të jetoj një jetë duke besuar në Zot, edhe në qoftë se nuk ka Zot, sesa të jetoj një jetë duke mos besuar në Zot e kur të vdes të kuptoj se ka Zot.

Atëherë përpiqu ta bindësh veten, jo duke ngritur provat për Zotin, por duke I pakësuar ndjenjat e tua. Ti dëshiron të arrish në besim, por nuk e dinë rrugën; ti dëshiron ta shërosh veten nga mosbesimi, dhe kërkon ilaqin për të. Mëso nga ata që kanë qenë në të njëjtën situatë që gjindeni ju tani; nga ata që tani janë në gjendje të japin të gjithë pasurinë për besimin e tyre. Këta janë njerëz që e dinë rrugën të cilën ti mund ta përcjellësh, dhe që janë shëruar prej një sëmundje nga e cila edhe ti do te shërohëshe. Fillo këtë udhëtim ashtu si filluan ata; duke vepruar sikurse besojnë, …… e të tjera; me një proces të thjeshtë dhe natyral kjo do të të bëjë që të besosh, do të lehtësojë ndjenjat – do të të qetëson intelektin e mendjemadhësisë kritike…Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Te besosh apo te mosbesosh !!? J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi