Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

95433 Thonj me dekorime për pranverë/verë

prej Fri 28 Feb 2014 - 21:57
Thonj me dekorime për pranverë/verë Thonj-me-dekorime-p-euml-r-pranver-euml-ver-euml_2_hd


Ngjyrat tendence për 2014 për sa i përket Dior dhe Chanel Vernis, janë ngjyrat e ëmbla, pastel te nuancës rozë dhe bojëqielli. Por, propozimet nuk mbarojnë këtu...
Në fakt, nuk duhet të harroni dhe ngjyrën e vitit Radian Orchid, një ngjyrë vjollcë e cila konfirmohet perfekte për sezonin, veçanërisht nëse synohet për një aplikim në të gjithë thoin.
Pas mbrojtjes së duarve për te gjithë vitin, vjen sezoni i ngrohtë dhe është momenti për të luajtur me manikyrët më ‘cool’, për te krijuar art.

Thonj me dekorime për pranverë/verë Christian-dior-resort-2014-nails

Është shumë e rëndësishme t’i jepni thonjve një formë harmonie për duart tuaja. Thonjtë duhet të limohen në mënyrë precize, sidomos para aplikimit të manikyrit.
Nëse jeni të zonjat mos nguroni të realizoni dekore në thonj. Lulet, pikat dhe vijat janë must në pranverë krahas figurave gjeometrike. Për të përfunduar, LIving propozon edhe një ‘french' manikyr i thjeshtë mund të shkojë mirë, sidomos nëse interpretohet me ngjyra kontrasti apo me maja gjeometrike, e rëndësishme është të tregoni shpirtin e sezonit të ri! /Telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi