Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë

Sat 1 Mar 2014 - 0:53
Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë P18_00020873A mund ta besoni që këto foto janë kapur para Revolucionit Rus dhe para Luftës së Dytë Botërore? Këto foto që shikoni janë realizuar ndërmjet viteve 1909 dhe 1912.

Ato vite, fotografi Sergei Mikhailovich Prokudin-Gorskii (1863-1944) realizoi një udhëtim në Perandorinë Ruse me mbështetjen e Tsar Nicholas II. Ai përdori një kamera të specializuar për të kapur tre imazhe bardh e zi duke përdorur filtra të kuqe, jeshile dhe blu, gjë e cila lejon që ato foto më vonë të stampohen me ngjyrat reale.

Kualiteti i lartë, kombinuar me qartësinë e ngjyrave, e bën të vështirë për lexuesit që të besojnë se po shikojnë foto të 100 viteve më parë.
Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë SmYih2h
Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë STOfIHwFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë YaPHc8nFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë GUJKHf4Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë YLJJ1AuFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë TgP9YBHFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë JZ2dv8uFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë U9fFQSSFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë NVj117tFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë PQT2YvbFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë 0aiWugSFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë 635wFwmFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë RX9tXucFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë Sh5fZ7NFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë SJXKu5BFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë Uh0zUxdFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë HyQwPJNFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë AvRtNDQFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë NWAGmBnFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë T0Mqn6PFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë HVNEp5cFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë S6yEr9ZFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë D6CYKuLFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë HKZAHTOFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë WDhLWSTFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë WDhLWSTFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë ConJU7dFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë Z6CvZEIFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë YfTXGLpFotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë 1SXeP7s


Fotot mahnitëse të Rusisë së një shekulli më parë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi