Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Urrejtja !!!

prej Mon 3 Mar 2014 - 17:56
U RR E J T J A
Eshte nje gjendje psikike e individit apo grupit i cili e ka humbe forcen e vetepermbajtjes, rrespektit,tolerances dhe mirekuptimit ndaj menyres, se si tjetri mendon,jeton, vepron dhe se si Zotin e beson.Vertete shume urrejtje po manifestohet ne mes feve te ndrysheme dhe sekteve fetare.Po te shenderrohet kjo urrejtje ne nafte e benezine, bota do te kallej e do te behet shkrum e hi edhe pse me shume ka njerez kjo bote qe nuk e meritojne kete zjarr shfaroses.
Per qudi,te gjitha keto urrejtje ne mes veti,po behen ne emer te Zotit e shejntrise se tije,duke lavdruar secili veten me aqe krekosje se feja apo sekti i tije eshte me e qelluara,me e madherishmja,me kombetarja dhe me e shejta.Do ti pysja te gjitha keto grupe fetare e sektare,ciles rruge na qone urrejtja ne mes veti dhe perqarja?Athu na qone rruges se Zotit qe aqe shume po flasim ne emer te tije,apo rruges se djallit koft sa me large neshe!?
E lus lexusin t’im te dashur e mbare njerezine, mos urreje,mos perqaje,mos u krekos se je me i miri,me i dijshmi,me kombetri, me fetari dhe ne funde te lutem mos e privatizo Zotin, sepse ai eshte i te gjitheve.Leni njerezit te qete te jetojne,te mendojne,te veprojne dhe te besojne ne menyren e vete qe i duket me e mira, sepse Zoti ka aqe dashuri, te na kuptoje te gjitheve te bardhe e te zi.
- MONI KAMBERI -


Urrejtja !!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Urrejtja !!!

prej Mon 3 Mar 2014 - 18:36
Ekziston te ata njerz qee nuk din cfar eshte Miresia.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi