Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default PESË LLOJET E HESHTJES!!

prej Sun 9 Mar 2014 - 17:45
Message reputation : 100% (1 vote)
1. Kur nuk bindesh me fjalët e një njeriu që e ke para teje, e posaçërisht nëse është më i vjetër se ti në moshë.. heshtja jote bëhet: respekt!
2. Kur të injoron një njeri që e donë dhe është i shtrenjtë tek ti, dhe ai shkon pas gjërave tjera.. heshtja jote bëhet: dhembje!
3. Kur të lëndon ndokush dhe shkon të qash në vetmi.. heshtja jote bëhet: imponim!
4. Kur e ndjen se zemra jote është bërë e dobët, nuk mundet t’i përballon dhembjes.. heshtja jote bëhet: mbytje!
5. Kur ai që është para teje flet me fjalë që plagosin.. heshtja jote bëhet: fuqi!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
PESË LLOJET E HESHTJES!! J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi