Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Shqiptarja që po shkëlqen në “The Voice” zviceran (Video)

prej Fri 14 Mar 2014 - 10:24
Enrika Derza quhet këngëtarja shqiptare e cila po mahnit publikun zviceran në spektaklin e talentëve të këndimit, "The Voice of Switzerland".
Edhe pse nuk arriti që të tërheqë vëmendjen e njerëzve të muzikës shqiptare dhe publikut shqiptar, ajo këtë po e bën në Zvicër.
Pjesëmarrësja në shumë festivale, ka arritur që të impresionojë jurinë ku gjendeshin muzikantë të dëshmuar në tregun ndërkombëtar.
Ishte këngëtari i njohur Marc Sway ai që e zgjodhi Enrikën. Ajo shkëlqeu me këngën “Listen”, interpretim që do të kompleksonte gjysmën e këngëtarëve tanë të shquar të skenës. 


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi