Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sun 16 Mar 2014 - 17:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar Projektligjin për ndalimin e bashkimit të konflikteve të armatosura jashtë territorit të vendit
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit E8A930B84AA571E15DF52A3C7F244E1C
Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar Projektligjin për ndalimin e bashkimit të konflikteve të armatosura jashtë territorit të vendit.

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka thënë se me qëllim të mbrojtjes së interesit shtetëror dhe sigurisë kombëtare, ministria ka marrë iniciativë për hartimin e këtij projektligji.

Sipas tij, kohëve të fundit është vërejtur një trend i rritjes së numrit të individëve të cilët me rritjen e vatrave të krizës në botë e me qëllim të realizimit të përfitimit të sferave të tyre të interesit po bashkëngjiten në formë të organizuar apo të pavarur në kryengritje apo konflikte të ndryshme jashtë vendit.

Anton Çuni, nga LDK, ka thënë se në parim e mbështesin projektligjin duke marrë përsipër që në kuadër të komisioneve të japim sugjerimet dhe propozimet tona në lidhje me shumë çështje të cilat ligjin do ta bëjnë funksional dhe të zbatueshëm.

Kurse, Visar Ymeri, nga VV-ja ka thënë se ligji është gjeneralizuar dhe e sanksionon një gjendje e cila del përtej përmasave të aktuales dhe do të ketë jehonë afatgjatë edhe në të ardhmen. Ai ka thënë se nëse është ideja e parandalimit të qytetarëve të Kosovës në organizatat terroriste apo grupet terroriste atëherë kjo gjë duhet të rregullohet me një ligj kundër terrorizmit.

Në këtë projektligj, përcaktohen si vepra penale të bashkimit apo pjesëmarrjes në ushtrinë ose policinë e huaj, në formacionet e jashtme paraushtarake ose parapolicore, në organizimet grupore apo individuale, në çfarëdo forme të konflikteve të armatosura jashtë territorit të Republikës së Kosovës.

Dispozitat e këtij ligji parashihet të zbatohen ndaj çdo personi, i cili merr pjesë apo organizon, rekruton, financon, nxit, udhëheq apo trajnon personat ose grupe të personave me qëllim të bashkimit apo pjesëmarrjes në ushtrinë ose policinë e huaj, në formacionet e jashtme paraushtarake ose parapolicore, në organizimet grupore apo individuale, në çfarëdo forme të konflikteve të armatosura jashtë territorit të Republikës së Kosovës.

Kurse, dënimet për shkeljen e këtij ligji, varësisht se për cilën dispozitë bëhet fjalë, parashihen nga 3 deri në 15 vjet burg. /A.Qamili/GazetaExpress /


Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sun 16 Mar 2014 - 18:22
Message reputation : 0% (1 vote)
Shuum jan duke gabuar nese  edhe ne kosov miratohet ky ligj .. do e shihni ma von se cfar gabimi.. dhe eshte per tu habitur se pse vetem shtete shqiptare   kerkojn nji ligj te till..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sun 16 Mar 2014 - 20:08
nese ky ligj miratohet esht  shum i domshur per kombin shiptar sepse ne rast te  nje lufte te shipris m enej shtet Kosova  nuk ka mundesi ti ndimoj vellazrive ne shipri  dhe anasjelltasPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Mon 17 Mar 2014 - 10:25


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit J5zhxd
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Mon 17 Mar 2014 - 11:45
Message reputation : 0% (1 vote)
Vertet qesharake eshte kush pona udheheq.
QKA JON KTO LIGJE MORE.
Njerz te shitur
Ma mir nuk po foli ......


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Fri 21 Mar 2014 - 0:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Vendim i drejte po masat te jene me te rrepta, me burgim te perjetshem te jete denimi maksimal.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Fri 21 Mar 2014 - 18:11
Message reputation : 0% (1 vote)
Alex shkruajti:Vendim i drejte po masat te jene me te rrepta, me burgim te perjetshem te jete denimi maksimal.
Mendimet e ketylla jan mendime fashizmi..O demokrat..i mjer


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit J5zhxd
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sat 22 Mar 2014 - 3:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Princo shkruajti:
Alex shkruajti:Vendim i drejte po masat te jene me te rrepta, me burgim te perjetshem te jete denimi maksimal.
Mendimet e ketylla jan mendime fashizmi..O demokrat..i mjer
Mjer ti per ato tru gomari qe me ke
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sat 22 Mar 2014 - 16:00
Message reputation : 0% (1 vote)
Alex shkruajti:
Princo shkruajti:
Alex shkruajti:Vendim i drejte po masat te jene me te rrepta, me burgim te perjetshem te jete denimi maksimal.
Mendimet e ketylla jan mendime fashizmi..O demokrat..i mjer
Mjer ti per ato tru gomari qe me ke
edhe ketu vlejn e njejta fjali :
Me ket fjalor qe po perdorni ju keshtu me jepni te drejten edhe mua te mendoj se edhe ju ekeni siduket tru Qeni, ngase  qente kur skan argumente  ju versulen krijesave tjera pra kur kapen ngusht..dhe nuk din de debatojn ..
POR na ekemi nji shprehje qe edhe ju ekeni te njohur .. "Qente le te lehin Karavani po ec pa asnji problem"


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit J5zhxd
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sun 23 Mar 2014 - 2:10
Message reputation : 100% (1 vote)
ca karvani keni ju me ca trushperlare qe dhe vete se dine ca jane
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

prej Sun 23 Mar 2014 - 9:56
Message reputation : 0% (1 vote)
Alex shkruajti:ca karvani keni ju me ca trushperlare qe dhe vete se dine ca jane

Pyete Papen ju tregone..?!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit J5zhxd
Sponsored content

default Re: Ja çfarë dënimesh i presin kosovarët që luftojnë jashtë vendit

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi