Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Janina, kryeqyteti i Shqipërisë?!

prej Mon 17 Mar 2014 - 16:29
Janina, kryeqyteti i Shqipërisë?! Thumbnail.php?file=janina_606038839
Në gazetën e qytetit të San Franciskos (SHBA), në vitin 1897, më 17 prill, ka botuar një grafikë shumë interesante.
Aty shkruan: "Janina, the capital of Albania” (Janina, kryeqyteti i Shqipërisë). 
Këtë foto e ka risjellë nga harresa, profili “I love-Albania.al” në Facebook.
"Ky është një nga qytetet më piktoreske të Evropës. Ndodhet në gadishullin që shtrihet deri në liqenin me të njëjtin emër”, thuhet në legjendën e grafikës, ku ceket afrimi i grekëve në mure të qytetit dhe ndërprerja e komunikimit telegrafik të qytetit. /Telegrafi/


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Janina, kryeqyteti i Shqipërisë?! J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi