Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Token me 21 mars!?

prej Wed 19 Mar 2014 - 20:17
Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Token me 21 mars!? 1395242311-goodet_token
Për dy ditë do të ndodhë goditja e një asteroidi në Tokë, shkruajnë blogerët në tërë botën. Gjithë këtë debat e “nxeh” më shumë CNN, si dhe Agjencia Reuters, të cilat më 2003 kanë paralajmëruar se më 2014 ekziston rreziku që Toka të goditet nga një asteroid.

Nëse i besohet CNN-it, nëse ndodh goditja me asteroidin e quajtur "2003 QQ47", kjo do të ketë efekt sikur Tokën ta goditnin 20 bomba që janë hedhur në Hiroshimë.

Ekspertët që e kanë dhënë këtë informatë, thonë se ky asteroid përbëhet nga copa shkëmbi gjatë krijimit të sistemit diellor, të krijuar para 4.5 miliardë vitesh.

Ky asteroid momentalisht është larg Tokës, ndërsa gjendet mes Marsit dhe Jupiterit. Por, ndikimi i gravitetit si i planetit të madh Jupiter, mund t’ia ndryshojë orbitën e ta drejtojë tek Toka.

Megjithatë, shumica e ekspertëve thonë se gjasat e goditjes janë: 1:250000.shqiperia.


Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Token me 21 mars!? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Asteroidi me fuqi prej 20 bombash atomike, godet Token me 21 mars!?

prej Wed 19 Mar 2014 - 22:21
dhe nje asteroid na duhet ne
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi