Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 22:21
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Modele_600468170
Një multimilioner rus është në arrati pasi rrahu brutalisht të dashurën e tij modele, duke e bërë që të ngjante me ndonjë zombie nga filmat horror.
Pavel Ushanov, 33 vjeç, drejtor i një kompanie telekomunikacionesh në Rusi, kishte dy vite që dilte me modelen Alexandra Sereda.
Por ajo i tha se donte t’i jepte fund, ai vendosi që ta rrihte barbarisht 27- vjeçaren.
Ajo thotë se ai e rrahu me grushta e shqelma për dhjetë minuta. Kur ajo i tha se po e vriste, ai i tha ‘këtë dua’. Ajo arriti që të shpëtojë vetëm pasi mundi të hapte derën dhe doli jashtë.
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Mod2(1)
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Mod3(1)
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Mod4(1)


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 22:22
T'kish ndodhë naj vend Islam e kishin akuzu Islamin kshtu që ky lajm so interesant


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 22:38
Message reputation : 0% (1 vote)
Ka debila si ata terroro pedifilet sa t'dush!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 22:59
Princo shkruajti:T'kish ndodhë naj vend Islam e kishin akuzu Islamin kshtu që ky lajm so interesant

Ke te drejte,do te ishte me interesante sikur te ndodhte si ne vendet Islame ku gruaja ska te drejten te kerkoje divorcin nga burri ssepse si ashtu si keshtu ajo prap eshte e destinuar te digjet me acid ne fytyre dhe prap e detyruar te jetoje me dhunuesin e saj... Dhe ndersa ketu flasim per menyre jetese e ne rastin e kundert flitet thjeshte per nje matrapaz ...sory

Pastaj pse keto krahasime vend e pa vend,dhuna si akt nuk tolerohet nga askush pavaresisht vendit e besimit qe i perkasin!


 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 23:22
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:T'kish ndodhë naj vend Islam e kishin akuzu Islamin kshtu që ky lajm so interesant

Ke te drejte,do te ishte me interesante sikur te ndodhte si ne vendet Islame ku gruaja ska te drejten te kerkoje divorcin nga burri ssepse si ashtu si keshtu ajo prap eshte e destinuar te digjet me acid ne fytyre dhe prap e detyruar te jetoje me dhunuesin e saj... Dhe ndersa ketu flasim per menyre jetese e ne rastin e kundert flitet thjeshte per nje matrapaz ...sory

Pastaj pse keto krahasime vend e pa vend,dhuna si akt nuk tolerohet nga askush pavaresisht vendit e besimit qe i perkasin!
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Fri 21 Mar 2014 - 23:51
Princo shkruajti:
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...

Jo jo mos e nis keshtu se nese une se kam idene sipas teje,sipas meje as ti se ke idene per cka flet e beson sepse thjeshte te eshte bere lavazh truri,propaganda ne kulmin e saj! Thash dicka qe eshte kunder ligjeve Islame apo eshte shpifje nga ana ime ajo qe permenda me lart? Po ne cilin shtet eshte miratuar ligji qe vajzat mund te martohen qe ne moshen 8 vjece mo Princo? Ne cilin vend gruaja ska te drejten te dale jashte pa shoqerimin e burrit te saj,ku ska te drejten te mbaj cel,ska te drejten e arsimit,ska te drejten te kerkoje te drejtat e saj,ska te drejten te flas,ska te drejten te jete e bukur ose te shfaq bukurine e saj (ne kuptimin e mire te fjales) ,ska te drejten te jetoje si nje njeri qe kerkon te vleresohet dhe te respektohet nga te gjithe?

Keto ligje ku jane ,ku zbatohen me thuaj ti qe paske idene pra?!
Por me argumente e fakte qe i perkasin ceshtjes ne fjale jo duke mu drejtuar e akuzuar per mos dijenine time prap!


 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sat 22 Mar 2014 - 0:02
Message reputation : 100% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...

Jo jo mos e nis keshtu se nese une se kam idene sipas teje,sipas meje as ti se ke idene per cka flet e beson sepse thjeshte te eshte bere lavazh truri,propaganda ne kulmin e saj! Thash dicka qe eshte kunder ligjeve Islame apo eshte shpifje nga ana ime ajo qe permenda me lart? Po ne cilin shtet eshte miratuar ligji qe vajzat mund te martohen qe ne moshen 8 vjece mo Princo? Ne cilin vend gruaja ska te drejten te dale jashte pa shoqerimin e burrit te saj,ku ska te drejten te mbaj cel,ska te drejten e arsimit,ska te drejten te kerkoje te drejtat e saj,ska te drejten te flas,ska te drejten te jete e bukur ose te shfaq bukurine e saj (ne kuptimin e mire te fjales) ,ska te drejten te jetoje si nje njeri qe kerkon te vleresohet dhe te respektohet nga te gjithe?

Keto ligje ku jane ,ku zbatohen me thuaj ti qe paske idene pra?!
Por me argumente e fakte qe i perkasin ceshtjes ne fjale jo duke mu drejtuar e akuzuar per mos dijenine time prap!
Kujt i thu Princit? Keta qe i bejne femrat synet qe mos te ndjejne kenaqesine seksuale po te jene vetem per te pjelle!
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sat 22 Mar 2014 - 12:22
Message reputation : 0% (1 vote)
Alex shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...

Jo jo mos e nis keshtu se nese une se kam idene sipas teje,sipas meje as ti se ke idene per cka flet e beson sepse thjeshte te eshte bere lavazh truri,propaganda ne kulmin e saj! Thash dicka qe eshte kunder ligjeve Islame apo eshte shpifje nga ana ime ajo qe permenda me lart? Po ne cilin shtet eshte miratuar ligji qe vajzat mund te martohen qe ne moshen 8 vjece mo Princo? Ne cilin vend gruaja ska te drejten te dale jashte pa shoqerimin e burrit te saj,ku ska te drejten te mbaj cel,ska te drejten e arsimit,ska te drejten te kerkoje te drejtat e saj,ska te drejten te flas,ska te drejten te jete e bukur ose te shfaq bukurine e saj (ne kuptimin e mire te fjales) ,ska te drejten te jetoje si nje njeri qe kerkon te vleresohet dhe te respektohet nga te gjithe?

Keto ligje ku jane ,ku zbatohen me thuaj ti qe paske idene pra?!
Por me argumente e fakte qe i perkasin ceshtjes ne fjale jo duke mu drejtuar e akuzuar per mos dijenine time prap!
Kujt i thu Princit? Keta qe i bejne femrat synet qe  mos te ndjejne kenaqesine seksuale po te jene vetem per te pjelle!
Iku princua e s'vjen me me kete faktin e pjelljes.Hahahahahaahaha.Kur thote e di c'kenaqsi ka femra e nje besimtari mysliman,kjo eshte batuta me e madhe e dimrit grrrr  grrrr  grrrr  grrrr
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sat 22 Mar 2014 - 16:22
Alex shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...

Jo jo mos e nis keshtu se nese une se kam idene sipas teje,sipas meje as ti se ke idene per cka flet e beson sepse thjeshte te eshte bere lavazh truri,propaganda ne kulmin e saj! Thash dicka qe eshte kunder ligjeve Islame apo eshte shpifje nga ana ime ajo qe permenda me lart? Po ne cilin shtet eshte miratuar ligji qe vajzat mund te martohen qe ne moshen 8 vjece mo Princo? Ne cilin vend gruaja ska te drejten te dale jashte pa shoqerimin e burrit te saj,ku ska te drejten te mbaj cel,ska te drejten e arsimit,ska te drejten te kerkoje te drejtat e saj,ska te drejten te flas,ska te drejten te jete e bukur ose te shfaq bukurine e saj (ne kuptimin e mire te fjales) ,ska te drejten te jetoje si nje njeri qe kerkon te vleresohet dhe te respektohet nga te gjithe?

Keto ligje ku jane ,ku zbatohen me thuaj ti qe paske idene pra?!
Por me argumente e fakte qe i perkasin ceshtjes ne fjale jo duke mu drejtuar e akuzuar per mos dijenine time prap!
Kujt i thu Princit? Keta qe i bejne femrat synet qe  mos te ndjejne kenaqesine seksuale po te jene vetem per te pjelle!
Hehehh jo thuaj cfar te duash ngase une ekam verejt, se je injorant dhe flet nga injoranca.. esheh  cfar je duke than..
e femrat mund te pjellin ne qeoft se nuk ndjen kenaqsi,, nejse injoranca e ban te veten. ske faj  fol cfar te done..
dhe ke ndegjuar diku qe edhe ne shqiperi  behen femrat synet.. apo fol per diku tjeter..
ju jeni edhe kunder sunetllekut edhe te mashkujve se jeni mesuar te jetoni ne pislleqe ..
POr dil pak shetitu mga shkenca dhe mjeksia ani se je xhahil por vec ndegjoj cfar thone..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 1:08
Princo shkruajti:e femrat mund te pjellin ne qeoft se nuk ndjen kenaqsi

Ore po ca flet aman ,clidhje ka kenaqesia e femres me shtatzanine?!   Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele 1540093706 

Po ato qe i perdhunojne e mbeten shtatzena mos me thuaj se mbeten nga kenaqesia e perdhunimit!!! Zot i madh me ju e keto mendime qe keni!

Sa per synetin e femrave kam hapur nje teme ne forum rreth kesaj.Lexoni pak librin "LULJA E SHKRETETIRES" e treguar nga vete autorja qe i ka perjetuar Guoris Diri.Mua vertet me ka rrrenqeth kur e kam lexuar,eshte masaker,krim ndaj femres.Kjo praktikohet ne Afrike akoma dhe sot sepse sipas tyre nje femer qe nuk prehet eshte e pa paster (per shkak se ajo mund te ndjeje) dhe ne momentin qe ben synetin ajo quhet tashme grua gati per martese edhe pse vetem nje femije ne moshe.

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele %CE%A4%CE%BF+%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%B5%CF%81%CE%AE%CE%BC%CE%BF%CF%85

Libri eshte ky te cilin e kam lexuar me shume se dy here ngaqe kshu ndjeja nevojen te isha prane saj ose ketyre vajzave qe heqin kete torture,qofte e ne kete menyre me dukej sikur i mbeshtesja sikur u thoja jeni ne mendimet tona,sju kemi harruar!

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Arton162031

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele 36-4-thumb-large

Dhe dy ikona te aktit barbar....  king


 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 1:58
Princo shkruajti:
Alex shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
Ti nuk e ke iden se cfar kenaqsie dhe dashurie ndjen grat besimtare qe jan te martuara tek besimtaret. ju flisni vetem per disa lajme qe i sjellnin aniti fetaret ne per mes  mediave te rejshme edhe ate  te disa bedoinve analfabet qe ekeq perdorin islamin dhe nuk kan njhori dhe si kan te qarta te drejtat bashkshortore..
andaj edhe e thash me cinizem komentin e dit se nji bedoin aran apo afgan qe ska lidhje  me fen ban nji gjest te till  dhe media e zmadhojen aq shum  ngase edin se njerzit qe nuk njohin fen apo te tjeret ju besojn...

Jo jo mos e nis keshtu se nese une se kam idene sipas teje,sipas meje as ti se ke idene per cka flet e beson sepse thjeshte te eshte bere lavazh truri,propaganda ne kulmin e saj! Thash dicka qe eshte kunder ligjeve Islame apo eshte shpifje nga ana ime ajo qe permenda me lart? Po ne cilin shtet eshte miratuar ligji qe vajzat mund te martohen qe ne moshen 8 vjece mo Princo? Ne cilin vend gruaja ska te drejten te dale jashte pa shoqerimin e burrit te saj,ku ska te drejten te mbaj cel,ska te drejten e arsimit,ska te drejten te kerkoje te drejtat e saj,ska te drejten te flas,ska te drejten te jete e bukur ose te shfaq bukurine e saj (ne kuptimin e mire te fjales) ,ska te drejten te jetoje si nje njeri qe kerkon te vleresohet dhe te respektohet nga te gjithe?

Keto ligje ku jane ,ku zbatohen me thuaj ti qe paske idene pra?!
Por me argumente e fakte qe i perkasin ceshtjes ne fjale jo duke mu drejtuar e akuzuar per mos dijenine time prap!
Kujt i thu Princit? Keta qe i bejne femrat synet qe  mos te ndjejne kenaqesine seksuale po te jene vetem per te pjelle!
Hehehh jo thuaj cfar te duash ngase une ekam verejt, se je injorant dhe flet nga injoranca.. esheh  cfar je duke than..
e femrat mund te pjellin ne qeoft se nuk ndjen kenaqsi,, nejse injoranca e ban te veten. ske faj  fol cfar te done..
dhe ke ndegjuar diku qe edhe ne shqiperi  behen femrat synet.. apo fol per diku tjeter..
ju jeni edhe kunder sunetllekut edhe te mashkujve se jeni mesuar te jetoni ne pislleqe ..
POr dil pak shetitu mga shkenca dhe mjeksia ani se je xhahil por vec ndegjoj cfar thone..
shkruj shqip o shqipfos prej hallit se nuk i kupton as ti ato qe shkrun...
shkencetare te medhej ju qe keni shpik vetem kanocen e ....
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 10:01
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:e femrat mund te pjellin ne qeoft se nuk ndjen kenaqsi

Ore po ca flet aman ,clidhje ka kenaqesia e femres me shtatzanine?!   Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele 1540093706 

Po ato qe i perdhunojne e mbeten shtatzena mos me thuaj se mbeten nga kenaqesia e perdhunimit!!! Zot i madh me ju e keto mendime qe keni!

Sa per synetin e femrave kam hapur nje teme ne forum rreth kesaj.Lexoni pak librin "LULJA E SHKRETETIRES" e treguar nga vete autorja qe i ka perjetuar Guoris Diri.Mua vertet me ka rrrenqeth kur e kam lexuar,eshte masaker,krim ndaj femres.Kjo praktikohet ne Afrike akoma dhe sot sepse sipas tyre nje femer qe nuk prehet eshte e pa paster (per shkak se ajo mund te ndjeje) dhe ne momentin qe ben synetin ajo quhet tashme grua gati per martese edhe pse vetem nje femije ne moshe.

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele %CE%A4%CE%BF+%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%B4%CE%B9+%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%B5%CF%81%CE%AE%CE%BC%CE%BF%CF%85

Libri eshte ky te cilin e kam lexuar me shume se dy here ngaqe kshu ndjeja nevojen te isha prane saj ose ketyre vajzave qe heqin kete torture,qofte e ne kete menyre me dukej sikur i mbeshtesja sikur u thoja jeni ne mendimet tona,sju kemi harruar!

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Arton162031

 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele 36-4-thumb-large

Dhe dy ikona te aktit barbar....  king
Nese eshte Tradit afikane nuk do me than qe eshte obligim Fetare . kuptoni gjerat ..me ndryshe jo ashtu sic deshironi ju!!


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 10:52
Princo shkruajti:
Nese eshte Tradit afikane nuk do me than qe eshte obligim Fetare . kuptoni gjerat ..me ndryshe jo ashtu sic deshironi ju!!

Ishte rit fetar me vitet u kthyhe ne tradite tashme dhe e praktikojne akoma edhe neper foshnja ne menyre qe mos kuptojne e ta kene me te lehte kryerjen e synetit.Guoris e cila ka marr emrin e nje lule te vecante qe cel vetem ne shkretetire vjen nga nje familje e besimit islam..

Gjithsesi duhet te kuptoni se ska rendesi vendi sesa trajtimi i femres dhe gjera qe sduhen pranuar (sepse duke i pranuar ose duke heshtur ne gjera te tilla mizore dhe ne vete behemi dhunues te femres) sikurse burka e cila vjen nga vendet Arabe,Afgane etj.Cfare te mire na sjell? Me thuaj perderisa pranoni burken si rit fetarin tuaj, pse mos pranoni edhe kete kur qellimi juaj ky eshte,femra mos kete epshe atehere sdo kete nevoje as per burken pra???


 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 15:57
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:
Nese eshte Tradit afikane nuk do me than qe eshte obligim Fetare . kuptoni gjerat ..me ndryshe jo ashtu sic deshironi ju!!

Ishte rit fetar me vitet u kthyhe ne tradite tashme dhe e praktikojne akoma edhe neper foshnja ne menyre qe mos kuptojne e ta kene me te lehte kryerjen e synetit.Guoris e cila ka marr emrin e nje lule te vecante qe cel vetem ne shkretetire vjen nga nje familje e besimit islam..

Gjithsesi duhet te kuptoni se ska rendesi vendi sesa trajtimi i femres dhe gjera qe sduhen pranuar (sepse duke i pranuar ose duke heshtur ne gjera te tilla mizore dhe ne vete behemi dhunues te femres) sikurse burka e cila vjen nga vendet Arabe,Afgane etj.Cfare te mire na sjell?  Me thuaj perderisa pranoni burken si rit fetarin tuaj, pse mos pranoni edhe kete kur qellimi juaj ky eshte,femra mos kete epshe atehere sdo kete nevoje as per burken pra???
Jo kjo nuk eshte sipas  riteve fetare Islame ,po berja sunet tek Mashkujt ama tek femrat AS sesi..
Dhe kuptojeni se kur Flasim Per islamin  nuk flasim per afrik as per arab e as per afgan...
Islami  flet gjith me argumente.. edhe per burkun nuk ka argumente fetare  por eshte tradit.. ndersa obligim fetare eshte mbulesa e femres  gjith truopin per vec fetyres duarve dhe kembeve deri me nije.. pastaj me shum eshte thjesht zgjedgje  e vet individit ne fjal sic e deshiron.

Andaj ne baz te disa veprave te njerzive mos e akuzo Islamin..
Nese ne perendim  femrat puthen me qent dhe martohen me qen e me kuajt nuk dome than se feja e tyre jua Obligone..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele J5zhxd
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 17:59
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:T'kish ndodhë naj vend Islam e kishin akuzu Islamin kshtu që ky lajm so interesant

Ke te drejte,do te ishte me interesante sikur te ndodhte si ne vendet Islame ku gruaja ska te drejten te kerkoje divorcin nga burri ssepse si ashtu si keshtu ajo prap eshte e destinuar te digjet me acid ne fytyre dhe prap e detyruar te jetoje me dhunuesin e saj... Dhe ndersa ketu flasim per menyre jetese e ne rastin e kundert flitet thjeshte per nje matrapaz ...sory

Pastaj pse keto krahasime vend e pa vend,dhuna si akt nuk tolerohet nga askush pavaresisht vendit e besimit qe i perkasin!
Pra me kete je ka e arsyton a  Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele 671349 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

prej Sun 23 Mar 2014 - 18:04
Princo vella me kon je ka debaton ahahahhahaah


Kta mir e kan se i ka hije qdo gje me bo,ndersa Muslimanve jo se kan karakter


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Milioneri rus ‘masakron’ të dashurën modele

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi