Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

646 Turqi, arrestohen tre shqiptarë terroristë për vrasjen e tre personave

prej Sat 22 Mar 2014 - 0:34
Turqi, arrestohen tre shqiptarë terroristë për vrasjen e tre personave 532c43b89d084

Turqi - Dy qytetarë të Shqipërisë dhe një nga Kosova janë arrestuar nga autoritetet turke, nën dyshimin se kanë vrarë të enjten tre persona dhe kanë plagosur pesë të tjerë në provincën Nigde të Turqisë, njoftojnë mediat turke, duke cituar Ministrinë e Brendshme të Turqisë.
Një ushtar turk, një pjesëtar i policisë turke dhe një shofer kamioni, thuhet të jenë vrarë në një postbllok, ndërsa taksia me të cilën po udhëtonin agresorët e dyshuar po i nënshtrohej kontrollit.
Mediat turke kanë cituar ministrin e brendshëm turk, Efkan Ala, të ketë thënë se ata mund të jenë anëtarë të formacioneve të ndërlidhura me Al-Qaedan, që veprojnë në Siri. Pas arrestimit, autoritetet turke thonë se kanë konfiskuar shtatë granata, tre kallashnikovë, tri bajoneta dhe dy silenciatorë.
Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka cilësuar incidentin si "sulm të egër terrorist".
Autoritetet në Kosovë nuk kanë dhënë ende një informacion zyrtar mbi përfshirjen e mundshme të një shtetasi nga Kosova në këtë sulm. Qytetari nga Kosova thuhet se është 23 vjeç dhe ka inicialet Ç. R.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi