Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Para 15 vjetësh, ish presidenti Rugova dëneste: Kosova po shndërrohet në Park Nacional

prej Mon 24 Mar 2014 - 21:39
Duke kujtuar momentet e para 15 vjetësh me ish presidentin Ibrahim Rugova dhe momentet e takimit me Slobodan Milloshevicin, Adnan Merovci ka përkujtuar një citat të ish presidentit Rugova i cili vazhdimisht kishte thënë se “Kosova po shndërrohet në park nacional”.
Merovci thotë se këtë Rugova e përsëriste vazhdimisht nga droja se Kosova po zbrazej dhe nuk do të mbetej asnjë njeri në të.
Në emisionin “Zona B”, Merovci ka rikujtuar çastet me Rugovën.
“Më lejoni ta citoj, thotë: u zbraz Kosova dhe Kosova do të bëhet park nacional, domethënë pa banorë”, kujton Merovci. 


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi