Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 21:59
1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës Largea_uck_kla1395681091
Konvertimi i FARK-ut në UÇK-e, një manipulim fatal (3)
Pushtuesi serbo-sllav u harrua dhe bateritë u shprazën kundër LDK-së dhe Presidentit Rugova. UNMIK-u i Bernard Kuchnerit, në vend që ta alarmojë Evropën dhe botën, për krimet seriale dhe makabre, puthej me vrastarët! Gjykatësi i racës së tij, për ekzekutimin e 4 (katër) oficerëve të Kosharës, dha dënime qesharake. Kriminelët mbajtën nga dy e tre vjet burg dhe sërishmi i ngjitën shkallet e pushtetit! Drejtësi dhe jo mahi! Drejtësi "made in" Kosovë!!!
Bandat e Dukagjinit, të Drenicës dhe të Llapit, të krijuara, të organizuara dhe të instruktuar nga krerët e LPK-së, pasi i kanë denoncuar, duke i vënë në prita të pushtuesit dhe duke i vrarë prapa shpine kryeçetanikët e parë të këtyre trevave: Sali Çekajn, Adem Jasharin, Zahir Pajazitin me shokë, u janë sulur me tërbim bashkëpunëtorëve të tyre të idealit dhe të luftës, duke i ekzekutuar ngeshëm, sipas një listimi paraprak, të hartuar nga grupi vicioz, tashmë, në udhëheqje të organizatës staliniste e terroriste LPK-së.
UÇK-ja e SHIK-ut, në kuadrin e sabotimit të luftës, hapi kudo burgje të improvizuara rurale. Në ato burgje u dergjën dhe u vranë shumë luftëtarë institucionalë, por edhe brenda llojit, të LPK-së, pra, ushtarët e pabindur në politikën kriminale të SHIK-ut. Dhe, burgjet ilegale të saj, LPK-ja i konsideron si kontribut, shërbim i "UÇK-së" për Kosovën!


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të martën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” në Kosovë dhe diasporë)


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 22:11
ore legjenda  mos posto keto numra te pa vrtetaavatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 22:14
Kushtrimi4 shkruajti:ore legjenda  mos posto keto numra te pa vrteta
pusho   kushtrim


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 22:17
Legjenda keto numra jan jo te vrteta 1.800 ushtar te vra pas shpine si pas teje kush i vrau ore Merzituravatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 22:18
Kushtrimi4 shkruajti:Legjenda keto numra jan jo te vrteta 1.800 ushtar te vra pas shpine si pas teje kush i vrau ore Merzitur
qeveria   jote


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

prej Mon 24 Mar 2014 - 22:20
ore ti  Legjenda te pyta kush i vrau  qeveria ather nuk ka egzistu oreSponsored content

default Re: 1.800 Luftëtarë të vrarë, prapa shpine dhe në pusi, gjatë dhe pas luftës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi