Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Geri
Geri
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 927
<b>Hobi</b> Hobi : Te Gjuj peshk :P
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiron
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Thoni dicka

prej Wed 12 Mar 2014 - 22:57
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Ajo cka me ben te kafshoj jeten ne damarin e ekzistences se saj
eshte pamundesia... qe sluftohet dote koha dhe hapsira qe na ndajne !
Shkembehemi ne te te njejten rruge e nuk shihemi me sy !
Vuajme per te njejta gjera qe i kemi per te njejten arsye !
Mbase duam te kemi njeri-tjetrin prane, e jemi larg !
Duhemi, por se perjetojme dashurine !
Mendojme momentet tona dhe si analizojme per zgjidhje !
Duam ti shpetojme ligjeve makabre te jetes
por ajo na mberthen, ne hedh ne gracka e saj !
Jemi te lire, te burgosur ne zemrat tona !
Burg i amshuar shpirti jot vuajtje e deshiruar qe buron nga ndjenja qe te adresohen ty, e shtrejnta ime dashuri !!!


Thoni dicka - Faqe 15 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Fri 27 Feb 2015 - 18:00
Ateistat nuk besojn ne Zotin sepse ata jan te humbur ne ket jet por dhe  ne jeten tjeterAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thoni dicka

prej Fri 27 Feb 2015 - 21:42
Message reputation : 100% (1 vote)
Kushtrimi4 shkruajti:Ateistat nuk besojn ne Zotin sepse ata jan te humbur ne ket jet por dhe  ne jeten tjeter

100 here me mire te jesh ateist sesa fetar fanatik... Very Happy


Thoni dicka - Faqe 15 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Thoni dicka

prej Fri 27 Feb 2015 - 22:28
Asgje nuk e ndryshon Njeriun qe ka pretendime te keqija.


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Thoni dicka

prej Fri 27 Feb 2015 - 22:52
mbrema


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thoni dicka

prej Sat 28 Feb 2015 - 0:06
Message reputation : 100% (1 vote)
Mendoj se njerezit me te keqinj jane ata qe gervishten bukurin e ketij planeti me kufinj.


Thoni dicka - Faqe 15 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Sat 28 Feb 2015 - 14:35
AnGeLiC shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti:Ateistat nuk besojn ne Zotin sepse ata jan te humbur ne ket jet eshttpor dhe  ne jeten tjeter

100 here me mire te jesh ateist sesa fetar fanatik...  Very Happy
Aj si beson ne nje Zot  dhe nuk e urren fen tjeter aj esht besimtar i mire dhe nuk esht fanatik besimtari si  e rrespekton fen e vetMarin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Thoni dicka

prej Sun 1 Mar 2015 - 0:22
bir selman i nenes cfare te qaj me pare


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Thoni dicka

prej Sun 1 Mar 2015 - 9:34
Maksimumi që Jeta të ofron është Pavdekësia .


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Thoni dicka

prej Sun 1 Mar 2015 - 21:21
Nuk kam ndryshuar . . . . thjesht
kam hapur sytë dhe kam kuptuar
se disa njerëz nuk meritojnë asgjë
nga unë . .!!!..


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Thoni dicka

prej Mon 2 Mar 2015 - 4:33
Message reputation : 100% (1 vote)
"Une, po te isha djale, do t'i tregosha botes mashkullore se dora qe perkund djepin asht ajo qe rrotullon boshtin e pare te fatit te njerezise, sepse ajo dhe vetem ajo e drejton jeten nga horizontet e ndritura ose te erreta."  Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Thoni dicka - Faqe 15 Bar_glitter_crown_bar
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Thoni dicka

prej Mon 2 Mar 2015 - 23:34
Nje dy tre, pula ben kafe. Prova prova..
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Thoni dicka

prej Tue 3 Mar 2015 - 6:43
Lulebora shkruajti:"Une, po te isha djale, do t'i tregosha botes mashkullore se dora qe perkund djepin asht ajo qe rrotullon boshtin e pare te fatit te njerezise, sepse ajo dhe vetem ajo e drejton jeten nga horizontet e ndritura ose te erreta."  Very Happy
Shyqyr qe nuk je djale ,se ke do te dashuroja une pastaj.
Do kisha ngel ne dere do kisha ngel.????
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Thoni dicka

prej Tue 3 Mar 2015 - 14:08
-Njerzit fillojne te gjykojne,kur nuk marrin nga ty ate qe kerkojne.!


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Thoni dicka

prej Tue 17 Mar 2015 - 4:11
Naten e mire.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Thoni dicka

prej Tue 17 Mar 2015 - 23:35
Naten e mire, se diten vjen buzeqeshja...   krt

Luan_Valikardi


Thoni dicka - Faqe 15 6ds9w0
My Love
My Love
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : Une mbart nje bishe, nje engjell dhe nje te cmendur brenda vetes.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : N'parajs.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/02/2015

default Re: Thoni dicka

prej Sun 12 Apr 2015 - 15:36
Lumturinë nuk ta jep as emri dhe as veshja, por edukata dhe ndergjegjja e pastért qe mbart né shpirt..


Nuk lejoj askend te kaloje nga truri im dhe te lere aty gjurmet e kembeve te tij te pista.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Thoni dicka

prej Tue 6 Oct 2015 - 22:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Gjithcka ndryshe.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Thoni dicka

prej Thu 8 Oct 2015 - 5:08
Paska ardh zysha nga pushimet.
Pershendetje zysh Besa.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thoni dicka

prej Sun 11 Oct 2015 - 23:43
Te ze peshk me fill Spanje.... hahaha o Neon ku je ti lol kyyyy


Thoni dicka - Faqe 15 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Thoni dicka

prej Mon 12 Oct 2015 - 0:18
Vec per te zon cironka eshte filli i spangos  kyyyy


Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Tue 13 Oct 2015 - 9:33
Nese I rrespekto te tjeret do jesh I rrespektuar per dryshe do largohen te gjithDurrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Thoni dicka

prej Sun 18 Oct 2015 - 14:30
Thoni dicka - Faqe 15 11210438_331130213739921_3849206100078014389_n


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Thoni dicka - Faqe 15 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Mon 26 Oct 2015 - 8:42
Antar te nderuar  ju ftojm te hyni ne forum ne daten  1. 11. 2015  ne ora  20. Do te shfaqet nje program shum intresantAlbo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Thoni dicka

prej Wed 28 Oct 2015 - 11:56
Kushtrimi4 shkruajti:Antar te nderuar  ju ftojm te hyni ne forum ne daten  1. 11. 2015  ne ora  20. Do te shfaqet nje program shum intresant
allahu t;rujt.
ashtu qoft e shkrume Thoni dicka - Faqe 15 1540093706 Thoni dicka - Faqe 15 1540093706
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Thoni dicka

prej Tue 3 Nov 2015 - 5:55
Mjesi.
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Sun 15 Nov 2015 - 23:07
Nuk besuatavatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Thoni dicka

prej Mon 16 Nov 2015 - 0:08
Ku e ke fjalen qe thu nuk ''besuat''?????


Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Sat 2 Jan 2016 - 20:11
Po flitet se Ana esht ba NuseLuan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Thoni dicka

prej Sat 2 Jan 2016 - 22:00
...akoma po na ha muuune turrku!   grrrr


Thoni dicka - Faqe 15 6ds9w0
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Mon 4 Jan 2016 - 0:51
Akoma po ha muuuuu ateistiAlex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Thoni dicka

prej Mon 11 Jan 2016 - 22:53
te na trashegohet ana
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thoni dicka

prej Sat 23 Jan 2016 - 13:57
Message reputation : 100% (1 vote)
E ne koket tuaja beqareve... kyyyy


Thoni dicka - Faqe 15 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Thoni dicka

prej Sat 30 Jan 2016 - 22:58
Kjo Ana  ka shum sekrete hahahaShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thoni dicka

prej Fri 25 Mar 2016 - 19:05
pyes veten, pse me mungon aq shum?


Thoni dicka - Faqe 15 Animation1-1
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Thoni dicka

prej Mon 17 Aug 2020 - 5:44
Njeriu gjithmone gjen pak kohe per gjerat qe do, shoqeria shqiptare sikur shkon nga e fryn era...
Fajin e ka edhe politika qe nuk e le njeriun te lire, shikoj se ne kohen e demokracise mbaheshin gjalle forumet ndersa me ardhjen e socializmit do duhej duket te jepej ideja ndryshe...
Do te thote dikush se eshte edhe facebook-u qe i terhoqi njerezit, do te thoja se nuk eshte njesoj, si te krahasosh Shqiperine me mergimin...
Pra dalim ne konkluzionin se shoqeria shqiptare vuan nga deshira, asgje nuk e ben me deshire ose luajn te tjeret me ne...
Pse nuk rregullohet Shqiperia, eshte nje pyetje qe e gjen ne shoqerine shqiptare dhe ndikimin e saj, per shembull, sa perqind jepte shoqeria shqiptare ne formimin dhe mirembajtjen e nje forumi? ...te paket ishin ata persona qe perpiqeshin seriozisht, po keshtu edhe mbi pyetjen pse nuk rregullohet Shqiperia!
Shume here edhe faktoret e jashtem kane ndikuar, por vullneti i shoqerise shqiptare eshte treguar shume i dobet...
Jane shume tema pa pergjigje, shume ide pa vleresime (reputacioni), shume armiq e pak miq...
Edhe shtetet si forumet jane, cfare ka bere shoqeria shqiptare per forume e cfare ka bere per Shqiperine, i njejti qendrim...
Me vjen keqe qe forumet shqiptare jane te boshatisura, ashtu si edhe Shqiperia eshte boshatisur, kjo tregon qe shoqeria shqiptare nuk ka vullnet, nuk ka deshire ose ja mohojne ate...
Fjala "forum" vjen nga fjala Shqipe "forumim" (formim, forme, permbajtje), cili eshte formimi i shoqerise shqiptare? ...nje veprim i deshtuar apo nje veprim i mohuar?
Keshtu me njemije vuajtje e formuam edhe Shqiperine...
Perqendrimin me te madh rinia shqiptare e ka dhene ne gjetjen e shokut apo shoqes se jetes, si gjithmone pak interesohemi per halle te tjera...
Nuk jam eksper ne politike por di qe Turqia e ka mare ne qafe Shqiperine dhe ende vazhdon ta mare, vendimi me i mire per Turqine eshte ta leje Shqiperine te lire, nese ja jepte Pavaresine Shqiperise para luftes ruso-turke atehere Anglia do flijonte edhe ushtarin e fundit qe Turqia te mos e humbiste luften, por Shqiperia nuk eshte monedhe turke moj "e dashur" Turqi qe investimet i bene ne Serbi dhe xhamite ne Shqiperi...
Me cfare ta mbyll kete bisede, me shoqerine shqiptare qe nuk duket asgjekundi apo me politiken shqiptare qe aktualisht eshte e varur nga Turqia...
Po e le me kaq, njeriu gjithmone gjen pak kohe per gjerat qe do...


Thoni dicka - Faqe 15 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Thoni dicka

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi