Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fëmija 9-muajsh akuzohet për tentativë vrasje

prej Sat 5 Apr 2014 - 0:52
Fëmija 9-muajsh akuzohet për tentativë vrasje  _74035133_babycourt%201Fëmija 9-muajsh akuzohet për tentativë vrasje  _74035139_babycourt2%201
Një djalë 9-muajsh ka dalë para një gjykate në Pakistan pasi akuzohet për tentativë vrasje, kërcënim ndaj policisë dhe ndërhyrje në punët e brendshme të shtetit.

Vogëlushi, Muhammad Mosa Khan, është një nga më shumë se 30 persona që akuzohen pas ndërhyrjes së policisë për kapjen e grabitësve të dyshuar të gazit në qytetin Lahore.

Policia thotë se i dyshuari ka tentuar të vrasë oficerët e sigurisë duke i qëlluar ata me gurë, raporton BBC.

Vogëlushi doli para gjykatës i ulur në prehrin e të atit, i cili gjithashtu është i akuzuar.

Akuza e vrasjes kundër fëmijës ka alarmuar ministrin e Punjab-it, Muhammad Shahbaz Sharif. Ai ka kërkuar tërheqjen e akuzave dhe masa të ashpra ndaj zyrtarëve që kanë hapur një çështje të tillë.


/Shekulli Online/F.S./


Fëmija 9-muajsh akuzohet për tentativë vrasje  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi