Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Pyetesor i njohjes se vetvetes!

prej Tue 8 Apr 2014 - 23:30
1 . Sa vjec do ishe nese nuk e dije sa vjec je?
2 . Cfare eshte me e keqe,te deshtosh apo te mos mundohesh (perpiqesh,provosh) kurr?
3 . Nese jeta eshte kaq e shkurter,pse bejme kaq shume gjera qe nuk na pelqejne dhe na pelqejne kaq shume gjera qe nuk i bejme?
4 . Kur te tera jane thene e jane bere,do keni te thoni me shume nga ato qe keni bere?
5 . Cfare do doje te ndryshoje me shume nga BOTA?
6 . Nese lumturia ishte euro (para),cfare lloj pune do te bente te pasur (te lumtur)?
7 . Beni ate te cilen besoni apo pershtateni me ato qe beni?
8 . Nese mesatarja e jetes se njeriut ishte deri ne 40 vjet,si do e jetonit jeten tuaj NDRYSHE?
9 . Sa % keni arritur te kontrolloni vertet rrugen qe ka mare jeta juaj?
10 . Shqetesoheni me shume nese i beni gjerat sakte (drejt,mire) apo nese beni zgjedhjet (veprimet) e duhura?
11 . Shkon per dreke me tre persona qe ti i respekton dhe i admiron,te gjithe fillojne te gjykojne nje shoqen/shokun tend shume te ngushte,duke mos ditur qe ai/ajo eshte miku yt.Gjykimi eshte i pahijshem e i padrejte. Si reagon?
12 . Nese mundesh ti thuash nje foshnje vetem nje keshille,cila do ishte keshilla juaj?
13 . Do beje dicka te ndaluar vetem per te shpetuar nje person te dashur?
14 . Cfare eshte ajo qe e dini se e beni ndryshe nga te tjeret?
15 . Cfare eshte ajo qe se ke bere akoma,por qe do doje vertet ta beje? Cfare te shtyn te besh mbrapsht?
16 . Mbahesh nga dicka qe duhet ta lesh te iki?
17 . Nese duhej te shkoje ne nje tjeter qytet ose shtet,pervec asaj ku jetoni tani,ku do shkoje dhe pse?
18 . E shtyp butonin e ashanserit me shume se nje here? Nese po ,mendon se kjo e ben ashensorin te shkoje me shpejt?
19 . Do preferoje te ishe nje gjeni i shqetesuar apo nje njeri naiv e i lumtur?
20 . Perse je ai/ajo qe je?

Jo chit chat temen ju lutem,nese keni mundesine dhe kohen ti kushtoni pak vemendje temes ne menyre qe te pergjigjeni sa me drejte e ashtu sic i ndjeni!!  Very Happy  Ka rendesi!!!

Vazhdon....


Pyetesor i njohjes se vetvetes! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Pyetesor i njohjes se vetvetes!

prej Wed 9 Apr 2014 - 1:08
21 . Je tipi i shokut/shoqes qe do doje ta kishe shok (mik)?
22 . Cfare eshte me e keqe,kur nje shok i mire iken diku larg apo kur humb kontakte me nje mik te mire qe jeton afer teje?
23 . Per cilen gje je me shume mirenjohes?
24 . Do preferonit te humbisnit cdo kujtim qe keni apo te mos ishit ne gjendje te benit kujtime te reja?
25 . Eshte e mundur te dish te verteten pa dyshuar me pare?
26 . Ka dale frika jote me e madhe e vertete?
27 . E mban mend momentin para pese vjeteve qe ishe vertet e shqetesuar (stresuar) ? Ka vertet rendesi sot (tani) per ty?
28 . Cili eshte kujtimi me i lumtur i femijerise tende? Cfare e ben ate te vecante?
29 . Cilin moment nga e kaluara jote e afert u ndjeve kaq i apasionuar dhe i gjalle? Nese jo ne te kaluaren e afert,kur?
30 . Nese nuk e ke arritur akoma (qellimin,endrren,deshiren),atehere cfare ke per te humbur?
31 . Je takuar ndonjehere me dike dhe skeni thene asgje dhe ke ikur me ndjenjen qe kishe biseden me te mire qe ke pasur ndonjehere?
32 . Ke menduar ndonjehere pse fete qe mbeshtesin e flasin per dashurine ,kane provokuar kaq shume luftera?
33 . Eshte e mundur te dish pa dyshime cfare eshte e mire e cfare eshte e keqe?
34 . Nese fitoje nje milion dollare,do kerkoje doreheqje nga puna jote?
35 . Do preferoje te kishe me pak pune per te bere apo me shume pune qe do doje ta beje me shume deshire?
36 . Ndjehesh se e ke jetuar kete dite mijera here me pare?
37 . Ecen ndonjehere ne erresire vetem me driten e bute te nje ideje qe e beson fort?
38 . Nese e dije se te gjithe qe i njeh do te vdisnin te nesermen,ke do te vizitonit sot?
39 . Cila eshte diferenca midis te jesh i gjalle dhe te jetosh vertete?
40 . Kur eshte momenti te pushosh te numerosh risket dhe perfitimet dhe thjeshte te vazhdosh te besh ate qe e di se eshte e drejte?
41 . Nese mesojme nga gabimet tona,perse kemi frike kaq shume te gabojme?
42 . Cfare do beje ndryshe nese e dije qe askush nuk do te gjykonte?
43 . Kur ishte hera e fundit kur vure re (degjove) zerin (zhurmen) e frymes tende?
44 . Cfare dashuron (do)? Ka ndonje nga veprimet e tua te fundit qe shprehu hapur kete dashuri?
45 . Per pese vjet qe sot,do mbash mend cfare bere dje,pardje,e diten me rradhe?
46 . Vendimet meren tani. I merr ti per veten tende apo le dike tjeter ti marr per ty?


Pyetesor i njohjes se vetvetes! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi