Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë

prej Thu 10 Apr 2014 - 1:04
Veza që kushton 5 miliardë dollarë është zbukuruar me 1000 diamantë për Pashkët
Zbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë Article-0-1CF4CA6900000578-701_638x395
Zbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë NdN2UShZbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë J4twvzgZbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë 1dvLcJzZbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë IwF9F02Zbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë FMxQ814
Veza më e shtrenjtë në botë është zbuluar për festën e Pashkëve, por duhet të jesh miliarder që të arrish ta hapësh atë.

Një ndërthurje midis vezës Faberge dhe kafkës “Damien Hirst”, veza e quajtur “Mirazhi” është një gurë i çmuar unik, që vetëm të pasurit mund ta pretendojnë. Zbukurimi i pabesueshëm ka më tepër se 1000 diamantë në “lëvozhgën” e jashtme, e cila kushton 1.5 milionë dollarë. 100 prej tyre kanë një prerje unike.

Veza e mbuluar me diamantë hapet për të treguar një glob me ornamente, të bërë me dorë, me ar 18-karatësh. Veshja e globit zbulon një pëllumb të kristaltë, që qëndron mbi një degë ulliri të florinjtë. Pëllumbi dhe dega e ullirit janë punuar me dorë me ar dhe janë zgjedhur si simbole të paqes në botë.

Janë dashur tre vjet për krijimin e “Mirazhit” dhe për të kanë punuar mjeshtra nga tre kontinente.

/Shekulli Online/L.B./


Zbuloni "vezën" më të shtrenjtë në botë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi