Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Hënat e gjakut”, 4 eklipset që paralajmërojnë fundin e botës

prej Thu 10 Apr 2014 - 1:06
Renditja e rrallë e Marsit, Tokës dhe Diellit, e lidhur me “ngjarje madhore fetare” fillon këtë javë
“Hënat e gjakut”, 4 eklipset që paralajmërojnë fundin e botës Article-2600355-1CF483B400000578-866_634x344
Nëse keni dalluar një “yll” me ngjyrë portokalli mbrëmjen e ditës së martë, ka shumë mundësi që të keni parë planetin Mars. Në fakt, ngjarja për të cilën keni qenë dëshmitar është e rrallë – për herë të parë brenda 778 ditëve, Marsi, Toka dhe Dielli renditen “në anën e kundërt të planetëve”.

Për shkencëtarët, kjo është një ngjarje unike, por pa asnjë lloj kuptimi. Mirëpo për disa të krishterë, ajo shënon fillimin e ngjarjeve me rëndësi, madje ardhjen e dytë të Jezu Krishtit.

Rëndësia e ngjarjes është se ajo ka ndodhur saktësisht një javë para katër “hënave të gjakut”, për të cilat një pjesë e besimtarëve të krishterë besojnë se shënon një cikël të lidhur me fundin e botës. Ajo njihet si “Tetrad”, pasi përfshin katër eklipse hënore me ngjyrë të kuqe si e gjakut.

NASA ka konfirmuar se ngjarja ka filluar gjatë natës së të martës dhe do të përfundojë në 28 shtator 2015./Shekulli Online/L.B./


“Hënat e gjakut”, 4 eklipset që paralajmërojnë fundin e botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi